Nábytok do záhrad i na terasy

Nielen s letom sa nám spája polihovanie v pohodlnom kresle v našej záhrade či na terase. Avšak mnohých zláka práve pekné počasie na rozhodnutie, že si svoje obydlie trochu vylepšia. Záhrada i terasa sa môže stať i vaším obľúbeným miestom, ak si ich zariadite moderným exteriérovým nábytkom.

Nábytok do záhrad i na terasy
Nábytok do záhrad i na terasy

Stolujte aj oddychujte vo vašej záhrade

Nielen našu domácnosť by sme mali udržiavať v tip-top stave. I náš dvor či aspoň terasa sú našou vizitkou, veď predsa sú druhým na očiach a na základe ich zjavu posudzujú náš dobrý vkus (i nevkus). Ak už dlhšiu dobu zíva vaša záhrada od nudy, doprajte jej zmenu. Tá neoživí len váš pozemok, ale tiež vaše rodinné vzťahy. Veď taký nedeľný obed bude zaiste lepšie chutiť vonku v prírode než v kuchyni s výparmi od varenia. Ak je zeleň vo vašej záhrade dokonale udržiavaná, doplniť ju môžete moderným záhradným nábytkom, ktorý sa rovnako dobre hodí aj na terasy. V tomto prípade je však potrebné premyslieť si jeho rozmery a možnosti skladovania. So záhradným nábytkom si užijete nielen stolovanie s rodinou a priateľmi, ale tiež i chvíle oddychu. Podľa toho, koľko miesta máte v záhrade, si vyberajte zostavy na sedenie. Pre veľké rodiny sú ideálne priestranné záhradné zostavy z dreva alebo čoraz vyhľadávanejšieho ratanu. Pri výbere záhradného nábytku si zistite informácie o jeho údržbe a trvácnosti. S drevom sa nám automaticky spája dlhšia životnosť, avšak moderný ratan môže taktiež pri správnej manipulácii robiť vašej rodine spoločníka dlhšie obdobie, všetko závisí od kvality výrobku. Pokiaľ vám rozmery pozemku nedovoľujú vyšantiť sa na výbere exteriérového nábytku, zaiste vás poteší aspoň menšie hojdacie kreslo, v ktorom si môžete vychutnať dobrú knihu či kávu.

Ratanový záhradný nábytok

Ratanový nábytok využijete nielen pri stolovaní, ale tiež pri leňošení. Vďaka mäkkým vankúšikom sa vám z takej ratanovej pohovky alebo kresla ani nebude chcieť vstať. Ratanovú zostavu si môžete vyskladať na mieru. Niekto má rád samostatne stojace kreslá a okrúhly stolík, iný nedá dopustiť na pohodlie v dvojsede či na veľkej ratanovej sedačke s taburetom. Zjav nábytku je taký prírodný a elegantný, že hravo zapadne aj do vašej záhrady či na vašu terasu. K ratanovému nábytku máte tiež možnosť prispôsobovať aj ostatné detaily, ako sú kvetináče alebo truhlice na odkladanie podušiek a vankúšov. Ratan už dlhšie vídať aj baroch a kaviarňach s letnými terasami, pretože je ľahko prenosný a nenáročný na údržbu. Stačí ho občas povysávať, pretrieť navlhčenou handričkou alebo kefou s mäkkými štetinami, čalúnenie vyčistiť vhodnými čistiacimi prostriedkami a na zimu nábytok uskladniť na suchom mieste.

Text a foto: PR