Neodborným zásahom do zamknutých dverí ich poškodíte, vždy volajte odborníkov!

Potrebujete otvoriť zamknuté dvere? Aj keby vás to lákalo skúsiť rôzne internetové návody na ich otvorenie, na vašom mieste by sme sa do toho nepúšťali. Čo všetko môžete vlastnoručným neodborným otváraním spôsobiť?

Neodborným zásahom do zamknutých dverí ich poškodíte, vždy volajte odborníkov!
Neodborným zásahom do zamknutých dverí ich poškodíte, vždy volajte odborníkov! (Foto: pixabay.com)

Každému z nás sa niekedy podarilo zabuchnúť si vchodové dvere alebo v horšom prípade stratiť kľúč. Ako sa od seba líšia postupy otvárania pri klasických a bezpečnostných dverách?

Vždy volajte kľúčovú službu, ušetríte

Zamkli ste a nemáte kľúč? Pokiaľ máte klasické vchodové dvere a pred odchodom z bytu ste starostlivo zamkli, určite privolajte na pomoc zámočníka. V extrémnych situáciách idú klasické dvere prekonať hrubou silou – páčidlom alebo odvŕtaním zámku.

Ak sa do tejto „akcie“ chcete pustiť, počítajte s tým, že budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať nový zámok, v horšom prípade aj celé dvere. A to vám za to určite nestojí, však? Radšej si privolajte odborníkov z Lock Service, ktorí vám dvere jednoducho otvoria a vy si ušetríte nervy aj peniaze, ktoré by ste museli investovať do nových dverí.

Pri bezpečnostných dverách si sami určite neporadíte

Bezpečnostné dvere vás majú chrániť a svoju funkciu plnia naozaj svedomito. S hrubou silou na ne nechoďte, bežné nástroje ako je páčidlo alebo vŕtačka na ne rozhodne neplatia. Chvalabohu, vďaka tomu si na ne neprídu ani zlodeji. Pri zabuchnutí bezpečnostných dverí volajte rovno kľúčovú službu.

Zaplatíte okolo 50 – 70 € a dvere budú naďalej bezproblémovo plniť svoju funkciu. U zamknutých dverí je situácia horšia, no nie neriešiteľná. Pri ich otváraní síce dôjde k čiastočnému poškodeniu dverí, no šikovní odborníci si aj s touto situáciou hravo poradia. Pripravte sa však na to, že za otvorenie zamknutých bezpečnostných dverí si priplatíte, vždy ide o rozsah prác a rozsah poškodenia.

Nechajte si náhradné kľúče u blízkych

Čas od času sa zabuchne alebo vymkne každý, netreba robiť paniku. Ak nechcete platiť zbytočné výdavky za služby zámočníkov alebo kľúčovej pohotovosti, zverte náhradné kľúče od vašej domácnosti rodine alebo priateľom, na ktorých sa môžete spoľahnúť.

Nie je na škodu zmapovať možnosti kľúčových služieb vo vašom okolí, pre istotu si uložte do telefónu číslo na non – stop servis spoločnosti Lock Service, ktorá už pomohla stovkám ľudí v kritickej situácii. Zámočnícka pohotovosť funguje 24 hodín denne, takže ak máte problém s dverami aj o štvrtej ráno, nie je to tragédia, ktorá by sa nedala riešiť.

Text:PR