Poschodová posteľ nemusí byť nudná. Vytvorte z detskej izby rozprávkový svet!

Ak patríte v otázke poschodových postelí ku skeptikom, možno je čas zmeniť názor. Poschodové postele sa dajú využiť aj inak, ako ste boli doposiaľ zvyknutí. Už to nie sú len obyčajné kovové lôžka pripomínajúce vojenské kasárne, dnešné poschodové postele oživia (nielen) detskú izbu a vytvoria z nej obľúbené miesto na hry a oddych.

Poschodová posteľ nemusí byť nudná. Vytvorte z detskej izby rozprávkový svet!
Poschodová posteľ nemusí byť nudná. Vytvorte z detskej izby rozprávkový svet! (Foto: pixabay.com)

Nie je posteľ ako posteľ

Dnešné poschodové postele sú skutočne originálnymi a štýlovými dielami – k dispozícii sú dokonca v rozličných veľkostiach a tvaroch, s nápaditými zariadeniami a skvelými funkciami. Trh je nabitý fascinujúcimi druhmi nábytku, ktoré spĺňajú požiadavky každého priestoru a očakávania vašich detí.

Kedy a prečo potrebujeme poschodové postele? Pre kúpu takejto postele sa zväčša rozhodujú tí, ktorí majú aspoň dve rastúce ratolesti a ich byt či dom neposkytuje dostatok priestoru, aby sa im do izby zmestili dve samostatné lôžka. Poschodová posteľ je však lákadlom aj pre nekonvenčných a kreatívnych ľudí, ktorí chcú z detskej izby vytvoriť neobyčajný priestor, ba priam úžasné rozprávkové kráľovstvo pre ich deti.

Bežné poschodové postele majú väčšinou podobný dizajn a tvar s jednoduchým schodiskom či rebríkom. V dnešnej dobe však výrobcovia prichádzajú s rôznymi materiálmi a štýlmi; postele majú nielen schodíky, ale aj pracovný stôl, skriňu alebo dokonca špeciálny priestor, ktorý ponúka miesto na odkladanie vecí alebo na skvelé hry.

Ako správne vybrať

Ak sa zamýšľate nad tým, aká posteľ je do vašej domácnosti najvhodnejšia, tu je zopár rád, ktoré vám výber istotne uľahčia:

  1. Bezpečnosť je najdôležitejším aspektom pri výbere poschodových postelí. Dizajnéri tvrdo pracujú na tom, aby splnili bezpečnostné požiadavky, a preto si môžete byť istí, že vášmu dieťaťu na posteli nič zlé nehrozí. Vyberajte si také lôžka, ktoré majú v hornej časti pevné a dostatočne veľké zábradlie, aby sa zabránilo padnutiu dieťaťa na zem.
  2. Bez ohľadu na vzhľad, farbu alebo veľkosť, vaša posteľ by mala byť zároveň výkonná a trvácna. To najviac ovplyvňuje materiál, z ktorého je vyrobená. Osvedčenou voľbou je drevo, ktoré nikdy nevyjde z módy, je na pohľad i na dotyk príjemné a hodí sa do každého interiéru.
  3. Dizajn postele je jedným z najčastejších kritérií, ktoré zákazníkov zaujíma. Výber dokonalej postele závisí od pohlavia a veku dieťaťa, ale aj od jeho záujmov či záľub. Perfektnú tému a štýl postele vyberiete vtedy, ak sa prispôsobíte vašim deťom. Skúste s nimi výber novej postele prekonzultovať, deti vedia prekvapiť.

Text:PR