Potrebujete dať svojmu domovu novú tvár? Stačí použiť kvalitné tesniace tmely

Každý jeden domov potrebuje z času na čas niektoré časti zrekonštruovať alebo renovovať. Aby ste kvôli tomu nemuseli meniť celú fasádu, omietku alebo iné povrchy, odporúčame vám použiť kvalitné tesniace tmely, s ktorými sa dajú v niektorých prípadoch robiť doslova zázraky.

Potrebujete dať svojmu domovu novú tvár? Stačí použiť kvalitné tesniace tmely
Potrebujete dať svojmu domovu novú tvár? Stačí použiť kvalitné tesniace tmely (Foto: skarujsmapei.sk)

Kde môžete použiť tesniaci tmel?

Možností uplatnenia tesniacich tmelov sú naozaj obrovské. Niekto ho môže aplikovať ako tesnenie v škárach, ktoré sa denne dostávajú do kontaktu s vodou. Ide najmä o kúpeľne a miestnosti, kde je obklad viac menej z keramickej dlažby a obkladu.

Aj keď sú tieto stavebné materiály takmer dokonalé a presné, určite budete potrebovať vyplniť medzeru, ktorá pri ich ukladaní vznikla. No a presne na tieto veci sa dajú veľmi dobre využiť cementové škárovacie hmoty, ktorých zloženie je tak dokonalé, že po nanesení a potrebnom čase na zatvrdnutie, budú vytvárať dokonalú plochu, cez ktorú neprejde ani tá najmenšia kvapka vody, vlhkosti alebo prachu.

Všestranné využitie vďaka dokonalým vlastnostiam

Vďaka rozpúšťadlám, ktoré tvoria tesniaci materiál, má táto hmota vynikajúce lepiace vlastnosti a dobrú elasticitu, čo umožňuje jej nanášanie na rôzne povrchy.

Antibakteriálne tesniace hmoty sa dokonale používajú na utesnenie švíkov v kúpeľniach alebo povrchoch, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, ako napríklad v bazénoch alebo akváriách. Moderné tesniace tmely na báze silikónu sa používajú aj v automobilových a stavebných aplikáciách.

Pred ich kúpou si ale dobre premyslite, na aký povrch ich budete aplikovať. Vyberajte podľa toho aj zloženie a pokiaľ si nebudete celkom istí, neváhajte sa opýtať predajcu, ktorý by mal mať v tom celkom jasno. Dobré tesniace tmely a škárovacie hmoty premenia váš interiér na nepoznanie. Dodajú mu šmrnc a prinavrátia krásu, vďaka ktorej ste si ho vybrali a k svojej spokojnosti aj vytvorili.

Text:PR