Praktické tipy, ako si vybrať nový byt

Realitný trh síce za posledné týždne zaznamenal prepad tržieb, ale situácia sa pomaly dostáva do normálu a záujem o kúpu nehnuteľností sa začína opäť zvyšovať.

Praktické tipy, ako si vybrať nový byt
Praktické tipy, ako si vybrať nový byt (Foto: unsplash.com)

Ak ale hľadáte nový byt, ako si ho vybrať, aby ste boli s výberom spokojní?

Zateplený panelák

Napriek vysokému záujmu o nové bývanie v panelákoch, vo viacerých mestách nepribúdajú nové obytné domy. Práve preto sa ceny bytov zvyšujú, pretože dopyt prevyšuje ponuku.

Ak si budete vyberať nový byt, okrem samotnej polohy a dobrej dostupnosti je veľmi dôležité všímať si, či je panelák, v ktorom sa byt nachádza, zateplený.

Zateplenie paneláka je veľmi dôležité práve kvôli príjemnej klíme. V letných mesiacoch sa holé nezateplené panely extrémne rýchlo nahrievajú a zvyšujú teplotu v interiéri. V zime vám zase chladný vzduch preniká do interiéru a vám sa tak zvyšujú výdavky na vykurovanie.

Ak si chcete vybrať nový byt, je potrebné zohľadňovať aj zateplenie.

Menené podlahy a okná

Pri výbere novej nehnuteľnosti si všímajte aj kvalitu podláh a okien. Odporúčame uprednostňovať byty, ktoré majú menené podlahy, ale aj okná. Okná musia mať dobré tesnenie, musia byť z kvalitného materiálu a pri výbere treba zohľadňovať aj profil okien.

Oceniť oceníte aj prítomnosť kvalitnej kročajovej izolácie, čiže izolácie podlahy. Nemusíte sa tak báť zlých susedských vzťahov.

Kvalitné akustické podmienky a žiaden hluk od susedov

Ak si budete kupovať nový byt, informujte sa od realitných maklérov, či má byt kvalitné akustické podmienky a či nie je problém s hlukom prichádzajúcim od susedov. V súčasnej dobe si viaceré rodiny vytvárajú dobré podmienky na bývanie tým, že si zavolajú firmu, ktorá im pomôže s priestorovou akustikou a zvukovou izoláciou. Kvalitné akustické podmienky a žiaden hluk od susedov vám vie zabezpečiť len akustická pena a materiál potrebný na zvukovú izoláciu stien a stropov.

Text:PR