Príslušenstvo na traktor vie znásobiť jeho využitie

Vlastníte niektorý z traktorov Branson? Potom ste sa preň určite rozhodli pre bohatú ponuku príslušenstva, aké k nim výrobca ponúka. S mulčovačom alebo sejačkou bude práca na hospodárstve oveľa pohodlnejšia a efektívnejšia.

Kosenie uľahčí praktický mulčovač

Dosiahnuť, aby bol trávnik vždy nádherne zelený a hustý ako koberec, dá veru zabrať. Či ide o mestské parky, alebo trávnaté plochy na farmách či na väčšom dvore, od jari do jesene je kosačka tvrdo skúšaná. A často nielen kosačka. Niekto ju musí obsluhovať, stáť na slnku a znášať horúčavy, následne trávnik poliať a o pár dní zasa to isté. Dokola, dokola. Jeden by si najradšej najal na kosenie trávnika či strihanie kríkov a krovia na hospodárstve nejakú firmu, ktorá ho od tejto driny odbremení. Riešenie tu však je, stačí vlastniť kompaktný traktor Branson.

Príslušenstvo na traktor vie znásobiť jeho využitie
Príslušenstvo na traktor vie znásobiť jeho využitie (zdroj: komerčný článok)

Hoci názov tohto príslušenstva tak trochu zvádza k predstave, že nám traktor pomôže mi rozhadzovaní kôry či hnojiva, treba si pod ním predstaviť čosi úplne iné. Mulčovače totiž slúžia prvotne na kosenie trávnatých porastov alebo konárov a dostupné sú aj vo verzii s mechanickým alebo o niečo drahším hydraulickým posuvom. Pri výbere pozeráme na model traktora, ako aj na vlastnosti mulčovača, pretože nie je jedno, aká bude jeho šírka alebo akú hrúbku konárov dokáže mulčovač zrezať. Jeho využitie je dobrým príkladom toho, že moderné traktory dnes už neslúžia len na oranie či zber úrody, ale nachádzajú využitie v každom smere. Vo väčšom i menšom hospodárstve sa nájde množstvo príležitostí, aby sa prejavil v plnej paráde.

Na jar sa sejačka nezastaví

Taký traktor toho celú sezónu zvláda veľa, preto sme tak radi, že ho máme. Od skorej jari oceňujeme jeho schopnosť zasiať rýchlo a kvalitne zeleninu hoci aj takmer do 20 riadkov, čo by nám ručne trvalo nepochybne dlhšie. Šírka sejačky zabezpečí, že sa na jedno otočenie traktora zaseje zelenina v šírke aj 2,5 metra. Takýto výkon by nepodal ani ten najzručnejší hospodár s rokmi skúseností. Nie je na škodu investovať do príslušenstva k traktorom, veď traktor je univerzálny pomocník v poľnohospodárstve v každom ročnom období, a či mulčovač, či sejačka, či rotavátor, či vlečka (…) sa postarajú o jeho maximálne využitie. Vyskúšajte si traktor Branson priamo u vás, a keď budete spokojní, potom si veselo môžete vyberať zo širokej ponuky príslušenstva.

Príslušenstvo na traktor vie znásobiť jeho využitie
Príslušenstvo na traktor vie znásobiť jeho využitie (zdroj: komerčný článok)