Záujem o dovolenku v Rakúsku rastie

Rakúsko ponúka naozaj všetko od letnej dovolenky plnej turistiky až po zimnú sezónu spojenú s wellnes a lyžovaním. Je to krajina plná Alpských vrcholov a nádherných jazier. Nekonečné možnosti relaxu a spoznávania prírody je len špičkou toho čo tu môže dovolenkár zažiť. Dovolenka v Rakúsku ponúka nekonečné možnosti ako si vychutnať voľný čas.

Záujem o dovolenku v Rakúsku rastie
Záujem o dovolenku v Rakúsku rastie (Foto: rakusko.top)

Po letnom turistickom výlete sa môžete okúpať v niektorom z prírodných jazier. Voda v týchto jazerách je až neuveriteľne čistá a to nie len na pohľad. Zloženie vody je nezávadné a tak sa môžete bez obáv oddávať letným radovánkam vo vode. Jazerá pripomínajúce skôr more sa nachádzajú v oblasti Korutánsko, kde je voda príjemnej teploty. Schladiť sa dá v horských jazerách v Tirolsku, jachtári vyhľadávajú hlavne hornorakúske jazerá. Okúpať sa ale dá aj vo Viedni v Alte Donau alebo na obľúbenom Donauinsel, kde sa pravidelne konajú rôzne kultúrne a športové podujatia.

Dovolenka pre športovcov a dobrodruhov v Burgenlande

Ak máte dávate prednosť aktívnej dovolenke pred polihovaním na pláži, vyberte sa do Burgenlandu. Je to skutočný raj pre cyklistov, turistov ale aj milovníkov jazdy na koni. Pre rodiny s deťmi sú pripravené nenáročné cyklotrasy, ktoré zvládne každý. Skúsený cyklisti môže svoje schopnosti a kondíciu otestovať na podstatne náročnejších trasách vodných pre horské bicykle. Asi najvyhľadávanejšia je trasa okolo Neusiedler See. Cyklo výlet sa tak dá spojiť s kúpaním alebo degustáciou miestnych vín. Celková dĺžka cyklotrás je 2 500 km, takže si určite nájdete takú, ktorá vám bude vyhovovať.

Za zábavou do Viedne

Centrum mesta ponúka nekonečne veľa možností na kultúrne vyžitie sa. Milovníkov architektúry zaujme množstvo starých budov, kostolov či múzeí. Práve múzeá celoročne ponúkajú najrôznejšie výstavy, sú tu stále expozície, ale aj dočasné, výnimočné. Taktiež je tu množstvo galérií, v niektorých nájdete skutočne staré a vzácne obrazy, no v tých menších aj obrazy začínajúcich a menej známych umelcov.

Hoci je centrum Viedne skutočne historickým skvostom, ani teraz mesto nezaspalo dobu. Nočnému životu Viedne sa máločo vyrovná, ľudia sa tu bavia na uliciach no i v krásnych baroch či kluboch.V centre mesta ich nájdete množstvo, niektoré z nich sú tematicky zamerané, iné poskytujú každý deň priestor inému umelcovi. Vo Viedni, tak ako v iných metropolách, nezáleží na tom, či je pondelok alebo sobota, miesto, kde sa dá zabaviť, sa nájde vždy. Veľkú pozornosť pútajú aj bary pod holým nebom, ich návštevu netreba vynechať ak Viedeň navštívite v lete

Text: PR