Ako si vybrať kvalitné vchodové dvere?

Prichádzame s nimi do kontaktu, keď chceme vstúpiť do domácnosti a zároveň slúžia ako ochrana pred nepovolanými návštevníkmi. Vchodové dvere sú veľmi dôležitou súčasťou nášho domova a pri ich výbere by sme nemali hľadieť na ceny, ale na iné dôležité parametre.

Ako si vybrať kvalitné vchodové dvere?
Ako si vybrať kvalitné vchodové dvere? (Foto: udosklad.sk)

Ako si vybrať kvalitné vchodové dvere?

Materiál

Pri výbere nových vchodových dverí je veľmi dôležité vybrať správny materiál. Veľmi obľúbené sú plastové vchodové dvere. Kvalitné plastové profily ponúkajú kvalitnú izoláciu a nebudú vás trápiť nejaké tvarové deformácie. Na výber budete mať z veľkého množstva dekórov, aj keď klasika v podobe bielej je nenahraditeľná.

Vchodové dvere z hliníka sú veľmi odolné a dalo by sa povedať, že najodolnejšie. Moderné hliníkové profily ponúkajú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

Okrem hliníkových a plastových si môžete vybrať aj drevené. Tie sú veľmi pekné, ale keďže sa jedná o prírodný materiál, povrchové zmeny môžu byť viditeľné veľmi rýchlo.

Zo všetkých týchto (pomer údržba/ kvalita/ cena) vám odporúčame moderné plastové vchodové dvere.

Vzhľad

Ak chcete mať kvalitné vchodové dvere, neznamená to, že vzhľad budete ignorovať. Pri výbere zohľadňujte aj to, či chcete mať vchodové dvere presklené alebo plné. Presklené dvere vám prirodzene osvetlia halu, či vchod. Plné vám zase poskytnú maximálne súkromie.

Každý typ dverí má k dispozícii viacero dekórov, farieb, či laku a je potrebné vybrať si také, ktoré vám budú ladiť aj k samotnej fasáde rodinného domu, či k štýlu bývania, ktorý preferujete.

K fasáde a štýlu bývania je potrebné ladiť aj balkónové dvere. Ak si ale vyberiete plastové vchodové dvere, odporúčame aj plastové balkónové dvere.

Ak si chcete vybrať kvalitné vchodové dvere, materiál a vzhľad sú veľmi dôležitými parametrami, ktoré treba zohľadňovať. Ak bývate na byte, odporúčame siahať skôr po bezpečnostných bytových dverách, ktoré vám ochránia váš majetok a zabránia vstupu nepovolaným osobám. Majú moderný mechanizmus, ktorý bráni vstupu nepovolaných osôb.

Text:PR