Tipy na zútulnenie víkendovej chaty

Obmedzená možnosť ísť na dovolenku do zahraničia kvôli pandémii prinútila viacero Slovákov uvažovať nad tým, kde na Slovensku strávia dovolenku. Ak ale vlastníte chatu, moc rozmýšľania mať nebudete.

Tipy na zútulnenie víkendovej chaty
Tipy na zútulnenie víkendovej chaty (Foto: unsplash.com)

Ak si ju ale chcete zútulniť, máme pre vás zaujímavé tipy na zútulnenie chaty.

Nový koberec pred krbové kachle

Máte radi leňošenie pred krbovými kachľami v chate? Odporúčame vám kúpiť si a doniesť si tam huňatý koberec pred krbové kachle. Ocenia ho najmä zimomraví, ktorí sa počas chladných večerov chcú zahriať pri ohníku.

Koberec pred krbovými kachľami odporúčame ale počas vašej neprítomnosti pri ohníku dávať ďalej od kachieľ. Riskovali by ste tak jeho znehodnotenie, ak by iskierka dopadla priamo na povrch koberca.

Odporúčame vyberať skôr huňatý teplý koberec, ktorý vás ochráni od chladnej zeme a zároveň bude na dotyk príjemný.

Ušite si nový obrus, behúň na stôl

Víkendové chaty sú zariadené v drevenom vidieckom štýle a preto je potrebné k takémuto vybaveniu aj dekorácie. Ak si chcete zútulniť víkendovú chatu, odporúčame vám nájsť si staré látky a vytvoriť si z nich nový obrus, či behúň na stôl.

Ak viete vyšívať, odporúčame skúsiť výšivky typické pre váš región. Nový obrus, či behúň na stôl s peknými vašimi výšivkami skrášli vašu víkendovú chatku.

Odporúčame predovšetkým červené a modré výšivky, ktoré sú výrazne a krásne vyniknú v drevených chatkách. Do vytvorenia týchto dekoračných prvkov môžete zapojiť aj deti. Naučia sa šiť a vytvoria niečo, čo sa stane súčasťou vašej rodinnej víkendovej chaty.

Krbové náradie

Ak máte na chate krb, či krbové kachle, budete potrebovať krbové náradie. Kované krbové náradie má dlhú životnosť, preto vám odporúčame zabezpečiť si komplet celú sadu. Nesmie vám chýbať lopatka, zmeták, kutáč a kliešte.

Krbové náradie má aj dekoračnú funkciu, najmä to ručne kované.

Text:PR