Praktické tipy na modernizáciu podkrovných priestorov

Vo viacerých obciach a mestách pribúdajú najmä nové bungalovy. Viaceré rodiny aj napriek väčšej investícii neváhajú stavať poschodové domy, ktoré poskytujú viac súkromia a priestoru.

Praktické tipy na modernizáciu podkrovných priestorov
Praktické tipy na modernizáciu podkrovných priestorov (Foto: unsplash.com)

Ak máte zariadené podkrovné priestory a plánujete ich modernizovať, aké praktické tipy oceníte pri modernizácii týchto priestorov?

Kvalitné tienenie okien

Najmä v letných mesiacoch oceníme nielen vysokú kvalitu okien, ale aj kvalitu tienenia týchto okien. Ak ste sa rozhodli pre strešné okná Velux, nezabúdajte, že je potrebné zabezpečiť kvalitné tienenie, ktoré chráni podkrovné priestory pred slnečnými lúčmi.

Prehrievanie interiérových priestorov je nepríjemné, o to viac podkrovné priestory, ktoré sú priamo pod strešnou krytinou. Efektívnym tienením týchto priestorov sú rolety na strešné okná.

Nábytok na mieru

Ak plánujete modernizovať podkrovné priestory tak, že vymeníte nábytok, odporúčame vám nekupovať nábytok, ktorý vidíte v predajniach s nábytkom, ale dať si nábytok vyrobiť v drevárskej firme, ktorá vám nábytok vyrobí na mieru. Keďže sú priestory v podkroví atypických rozmerov, je potrebné nábytok dávať vyrobiť na mieru. Skosené steny, atypický tvar miestnosti nás donútia, aby sme si nábytok dali vyrobiť na mieru.

Vo všeobecnosti sa odporúča práve svetlý nábytok. Skrine by mali byť s posuvnými dverami, ktoré nezasahujú do priestoru a nezmenšujú ho ešte viac.

Ak ste investovali aj do trvácej strešnej krytiny, prečo neinvestovať aj do nadčasového nábytku na mieru, ktorý vám vydrž roky?

Ak budete mať v podkroví spálňu, odporúčame kupovať, alebo si dať vyrobiť posteľ s úložným priestorom. Praktické bude, ak si vyberiete posteľ, pod ktorú budete môcť uložiť plastové uzatvárateľné boxy.

Svetlé farby

V podkrovných priestoroch by mali dominovať svetlé farby. Biela, smotanová, ale aj jemné pastelové farby pekne vyniknú v týchto priestoroch. Vytvoria príjemnú kombináciu s drevom, ktoré býva typické pre väčšinu moderných podkrovných priestorov. Veď napríklad také mlynárske schody sú vyrobené z kvalitného dreva!

Text:PR