Ako si vybrať správnu sedačku a ušetriť pri kúpe

Chystáte sa kúpiť novú sedačku alebo si zariaďujete nový byt? Najdôležitejšie je vybrať si správne. Mali by sme si vybrať sedačku, ktorá je pohodlná, štýlová a cenovo dostupná. Nezabúdajme však na výber správneho poťahového materiálu sedačky. Pred kúpou sedačky vám ponúkame zopár osvedčených rád a tip, ako ušetriť pri jej kúpe. Viac o tom, ako vybrať sedačku nájdete na stránkach NakupnaPoradna.sk, toto je skôr rýchly prehľad na začiatok výberu najlepšej sedačky.

Ako si vybrať správnu sedačku a ušetriť pri kúpe
Ako si vybrať správnu sedačku a ušetriť pri kúpe

1. Veľkosť sedačky

Keď máte väčšiu obývačku, musíte sa dopredu rozhodnúť akú veľkú plochu využijete na sedačku a kde presne je umiestnite. Chcete pred ňu umiestniť stolík? Tak je najlepším výberom sedačka tvaru L. Ak však máte menšiu obývačku je vhodné si vybrať niečo menšie. Najlepším výberom je 2-3 sedačka, ktorá je naozaj štýlová a tak doplní priestor v obývačke.

2. Poťahový materiál sedačky

Látka – Látkové sedačky môžeme nájsť v najrôznejších farbách a motívoch. Môžete si vybrať presne takú akú potrebujete a ich údržba nie je až tak veľmi náročná ako sa zdá. Sú veľmi pohodlné. Všetko však záleží od kvality látky a preto si radšej vyberať drahšiu látku, aby vydržala čo najdlhšie. Tie najrôznejšie farebné kombinácie a kvalitu v jednom dneska nájdete už aj v obchodoch alebo na internete.

Koža – Kožená sedačka ponúka eleganciu, dlhú výdrž a štýl. Výhodou koženej sedačky je najmä to, že sú udržateľné veľmi ľahko a nedrží toľko prachu a roztočov. Pre tých, ktorí máme doma domáce zvieratká, ktoré nechávajú po sebe chlpy prakticky po celom dome je kožený poťah najjednoduchším riešením. Dôležité je aj, aby sme si vybrali kvalitnú kožu.

3. Štýl sedačky

Hranatý dizajn – Takýto štýl sedačky dodá vašej obývačke moderný nádych. Má naozaj prepracovaný dizajn a je najpredávanejší vďaka tomu, že sa hodí prakticky do každej obývačky.

Zaoblené tvary – Takáto sedačka pôsobí moderne a je zároveň v retro štýle. Ponúka nastaviteľné opierky a možnosť ukladacieho priestoru s rozkladacím systémom.

Moderné a zároveň v "retro" štýle
Moderné a zároveň v „retro“ štýle

4. Výber farby

Farbu sedačky si každý vyberá podľa toho aká farba do obývačky sedí. Ponuka farieb je v dnešnej dobe veľmi rôznorodá. Netreba sa báť použiť rôzne motívy alebo kombináciu 2 farieb. Môžeme si vybrať svetlejšie odtiene, tmavšie alebo neutrálne.

5. Miesta na sedenie

Sedačku si vyberáme aj podľa toho koľko člennú rodinu máme a koľko ľudí by na nej mohlo sedieť.

Sedačky tvaru L ponúkajú veľa miesta pre viacerých ľudí. Sú pohodlné a dajú sa k nim kúpiť taburetky. Niekedy si k nim môžeme kúpiť ďalší roh, čo znamená viac miesta.

2-3 pohovky sú určené pre menšie obývačky a menej ľudí. Dajú sa k nim však zakúpiť kreslá, ktoré nielen dodajú viac miesta, ale zabezpečia eleganciu miestnosti.

Tip: Ako ušetriť pri kúpe sedačky

Na internete sa už dávno nenakupuje výhodne len elektronika, rovnako môžete aj takú kúpu sedačky spraviť z pohodlia domova. Vďaka kupónom na KuponyZdarma.sk môžete pri nákupe ušetriť ešte viac. Nájdete tam zľavy do obľúbených obchodov so sedačkami ako Sconto.sk, ASKO-nabytok.sk a do stoviek ďalších známych obchodov. Všetky zľavové kupóny sú zadarmo, okamžite platné a môžete s nimi ihneď ušetriť aj desiatky eur pri nákupe vo vašom obľúbenom obchode.

Foto: ilustračné