Je koberec v spálni vítaným doplnkom?

Pomáhajú dotvoriť útulnú atmosféru, sú výrazným oživením miestností a umožňujú nám interiér zvýrazniť. Koberce majú v našich domácnostiach svoje zastúpenie a či už bývate v byte alebo v rodinnom dome, miesto si tu nájdu. Kým mnohí volia tento bytový textil pomerne často najmä do obývačky či detskej izby, svoje opodstatnenie má aj v spálni. Vlastníte nejaký už aj vy?

Každý z nás preferuje odlišné štýly a zariaďuje si bývanie podľa toho, čo sa mu páči. Nech už vaša spálňa vyzerá akokoľvek, v každej jednej sa nachádza posteľ a k nej už akosi patrí aj koberec. Práve ten dotvára ranné vstávania a robí ich oveľa znesiteľnejšími. Prebúdzanie sa s dopadom nôh na mäkký a pohodlný koberec totiž rozhodne spríjemní vstávanie. Shaggy koberce s dlhým a hrubým vlasom sú na to ako stvorené.

Pozitíva koberca v spálni

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo siahnete po koberci v spálni, je predovšetkým dôkladná izolácia od studenej podlahy. Príjemná chôdza po mäkkom koberci je perfektnou bodkou na konci dňa a hrejivým začiatkom rána. Navyše nám aj tlmí zvuk, znižuje koncentráciu prachu jeho pohltením a skvalitňuje tým spánok. Zároveň je aj úľavou pre naše kĺby a pohybom po koberci šetríme aj svoje svalstvo. V neposlednom rade je však príjemným oživením monotónnych priestorov.

Veľkosť a umiestnenie zaváži

Ak chcete z koberca vyťažiť čo najviac, mal by v spálni bezpodmienečne vyniknúť. Vo veľkej miere zaváži veľkosť, no aj tu by ste sa mali držať niekoľkých zásad. Tento bytový textil by nemal pokrývať celú plochu podlahy a malo by ho oddeľovať od krajov stien aspoň desať centimetrov. Vyhnite sa súbojom s nábytkom a koberec pokojne umiestnite aj pod posteľ, prípadne nechajte opäť niekoľko centimetrov voľných.

V prípade, že vám veľkosť nevyhovuje, zvoľte si koberce na mieru. Či už ich umiestnite pozdĺž postele alebo necháte koberec pod posteľou, pričom by mal vytŕčať, rozhodne to nebude krokom vedľa. Koberec v spálni je vítanou voľbou, môžete mu totiž vďačiť za príjemné vstávania.

Zdroj obrázka: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com