Na regáloch šetriť netreba

Každá predajňa môže byť opatrená modernými druhmi regálov, bez ohľadu na to, aký typ tovaru ponúka. Či ide o potraviny, odevy, módne či bytové doplnky, stavebný materiál alebo techniku, zaslúžia si byť skladované i vystavené na úrovni.

Na regáloch šetriť netreba (Zdroj obrázka: pixabay.com)
Na regáloch šetriť netreba (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Regály pre prehľadné usporiadanie

V sklade i v predajni má byť tovar umiestnený tak, aby boli podľa jeho charakteru splnené požiadavky na hygienu a bezpečnosť. Kvalitné regály majú stabilnú konštrukciu, no napriek tomu ich nepreceňujeme a nikdy neprekračujeme povolenú nosnosť. Pozitívum je, ak sú variabilné, to znamená, že výška políc sa dá nastavovať podľa druhu a množstva tovaru, rovnako tak možno komponenty v regáloch zamieňať podľa toho, ktoré sa nám práve hodia – police, koše, závesné háky…

V skladoch a archívoch môžeme tovar či dokumenty v regáloch uzavrieť aj na kľúč a postarať sa tak o to, že sa z nich nič nestratí. Pokiaľ však je reč o regáloch priamo v predajniach, dôraz treba klásť aj na ich estetickú stránku. Sú nosným prvkom vybavenia a samozrejmosťou je, že sa vyrábajú aj na mieru. Ideálne riešenie, pokiaľ má priestor atypický tvar alebo má majiteľ predajne osobité požiadavky na dizajn prevádzky.

Štýlovo vybavená predajňa zaujme doslova už z ulice. Stačí nazrieť cez okno, a vidíme, že majiteľ má vkus. Funkciou regálov je vystaviť tovar pútavo a prehľadne. Dôležité je, aby si mal zákazník z čoho vybrať, no zároveň nemal pocit, že je tovarom zahltený. Každý druh tovaru si žiada iné druhy regálov, preto je na trhu množstvo materiálových a farebných prevedení, prispôsobených podmienkam v interiéri alebo aj v exteriéri.

Bezpečnosť a krása regálov

Pri výbere vhodných regálov do predajne treba mať okrem otázky funkčnosti na pamäti aj ich estetickú stránku. Je množstvo prvkov, ktoré regály dokážu oživiť – či ide o výrazné farebné kombinácie, alebo prítomnosť lesklých povrchov. Netreba sa báť ani experimentov. Špeciálne druhy tovaru sa dajú vystaviť priamo v centre predajne na dizajnovo pútavých regáloch, ktorých funkciou nie je vystaviť množstvo tovaru, ale naopak poskytnúť miesto tým najlepším kúskom (hodnotným, módnym, novinkám, akciám a pod.).

Keďže s regálmi pravidelne prichádza do styku ako personál predajne, tak aj zákazníci, musia byť maximálne bezpečné, stojac pri stene i mimo nej a bez opory. Vo výkladoch sa skvelo ujmú také druhy regálov, ktoré sú prístupné z viacerých strán, čím sa uľahčí aranžovanie tovaru.

Niektoré druhy predajňových regálov konštrukčne pripomínajú malé umelecké diela. Sú precízne spracované a ničím výnimočné nie je ani to, ak využívajú kombinácie viacerých druhov materiálov – drevo a kov, kov a zrkadlo, kov a plast a pod.

Text: PR