Ako si vďaka žumpe poradiť s odpadovými vodami?

Inštalácia septiku je najdostupnejším spôsobom riešenia problému kanalizácie v okolí vášho domu. Ale medzi rôznorodosťou návrhov hotových konštrukcií je niekedy ťažké si správne vybrať. Pohodlie bývania je však závislé na tom, že si ho môžeme do najmenšieho detailu užívať. Lenže zaistenie optimálnych podmienok môže byť niekedy dosť problematické.

Ako si vďaka žumpe poradiť s odpadovými vodami?
Ako si vďaka žumpe poradiť s odpadovými vodami? (Foto: dobrezumpy.sk)

Spetik alebo žumpa

V podstate by sa dalo povedať, že ide o to isté, ale po dôslednom oboznámení sa s konštrukciou a funkciami, zistíte, že to tak celkom nie je. Žumpa je klasická nádrž, do ktorej sa odvádza príslušným kanalizačným systémom domu odpadová voda a splašky. Žumpa je charakteristická svojím objemom a správnu veľkosť si vyberáte podľa počtu členov v domácnosti. Kvalitná žumpa 12m3 je o väčšom objeme, takže jej čistenie nebude tak časté.

Certifikované nádrže na odpadové vody

Septik je viac špecifické zariadenie na odvádzanie odpadových vôd, ktoré sa v tomto procese aj čistia. Je to zaistené viackomorovým systémom, ktorým klasická žumpa často nedisponuje. V tomto prípade sa odpadová voda prečisťuje postupným pretekaním cez jednotlivé komory septiku, takže v konečnom dôsledku sa odpadová voda môže pustiť do zeme, pretože nie je škodlivá.

Výhodou súčasnej doby je aj to, že si môžete vybrať zo širokého spektra ponúk na trhu. A dokonca aj na internete si nájdete žumpy v Čadci alebo ktoromkoľvek inom meste v rámci celého územia SR. Kvalita je zaistená certifikáciou a špeciálnymi materiálmi, ktoré sa pri výrobe týchto nádrží používajú.

A veľmi rýchlo sa presvedčíte, že pre vašu spokojnosť s bývaním v rodinnom dome, ktorý nie je možné pripojiť na verejnú kanalizáciu, je práve toto najlepšie riešenie.

Text:PR