Aby ste ráno stíhali do práce – alebo ako udržať poriadok v kúpeľni

Je to jedna z najmenších miestností v dome a asi preto sa v nej poriadok udržuje ťažšie, než napríklad v obývačke alebo v spálni. Navštevujeme ju zároveň veľmi často a niekedy naozaj nemáme času nazvyš, preto je fajn, ak všetko, čo potrebujeme, nájdeme na jednom mieste. Ako to dosiahnuť?

Aby ste ráno stíhali do práce – alebo ako udržať poriadok v kúpeľni
(zdroj: unsplash.com)

Nebojte sa vyhadzovať

Upratanie kúpeľne nie je žiadna veda, stačí na to iba niekoľko dobrých tipov. V prvom rade urobte to, čo v každej inej miestnosti vo svojom domove – roztrieďte, čo v nej máte a nepotrebné veci vyhoďte. Obzvlášť v malom priestore môžu zaberať miesto veciam, ktoré sú omnoho potrebnejšie. Myslite aj na to, že to, čo nepoužívate, je po dátume spotreby alebo nefunguje, jednoducho treba vyhodiť. Niektoré veci tam zasa nenechávajte z priestorových dôvodov, najmä, ak o metre štvorcové máte v kúpeľni núdzu. Lieky alebo čistiace prostriedky môžete presunúť aj do iných miestností.

Uteráky majte vždy poruke

Usporiadajte veci podľa frekvencie používania. Tie, ktoré sú využívané každodenne, ako zubné kefky, hrebene či uteráky umiestnite tak, aby boli vždy poruke. Dajte si pozor na nebezpečné predmety ako žiletky, holiace strojčeky alebo nožničky, v prípade, že máte malé deti. V takom prípade by nemali byť na dosiahnuteľnom mieste ani v prípade, že ich používate každý deň. Využite priestor efektívne a predovšetkým nemeňte rozloženie vecí v ňom každý deň. Je dobré, aby jednotlivé predmety mali svoje stále miesto a vy ste ich nemuseli zakaždým desať minút hľadať.

Čím viac poličiek, tým viac miesta

Nové úložné priestory sú samozrejme na nezaplatenie. V malých kúpeľniach napríklad vynikajúco fungujú pojazdné police či regály na kolieskach. Trendy doplnkom je trebárs aj bambusový regál, ktorý sa dá prepojiť s košom na bielizeň. A nesmieme zabudnúť ani na klasické police alebo rohovú viacúrovňové regály. Máte kúsok miesta medzi práčkou a skrinkou? Šupnite tam úzky regál na kolieskach – dajú sa vyrobiť a kúpiť aj na mieru. Veľkým pomocníkom sú aj vešiaky, ktoré sa už dávno nemontujú iba do stien. Nalepovacie alebo priľnavé vešiaky vám budú dokonale držať na obkladačkách, dverách, vonkajšej stene sprchového kúta alebo kde budete chcieť. Doplnky síce dodávajú izbám šmrnc, ale kúpeľňa rozhodne nie je miestom, kde by ste mali vybaliť všetky, čo ste nakúpili. Môžu vám následne viac zavadzať, než skrášľovať prostredie.