Aj malý dom si môže dovoliť tie najkrajšie schody

Ak má dom niekoľko poschodí, je potrebné vybaviť schodisko, ktoré mu poskytne najrýchlejší a najpohodlnejší pohyb z jedného podlažia na druhé. Ale nielen funkčnosť sa stáva určujúcim faktorom pri výbere vhodnej konštrukcie na pohyb nahor alebo nadol. Jeho vzhľad vytvára zvláštnu náladu v interiéri, čo si vyžaduje veľmi starostlivý prístup k výberu tohto predmetu. Zvlášť dôležité je vybrať správne schodisko v dome s malými rozmermi, aby ste neohrozili veľkosť obytného priestoru a tak svoje pohodlie v bývaní.

Aj malý dom si môže dovoliť tie najkrajšie schody
Aj malý dom si môže dovoliť tie najkrajšie schody (Foto: novodrevis.sk)

Voľba najvhodnejšej konštrukcie by sa mala vykonať už vo fáze výstavby domu, pretože je potrebné urobiť správne výpočty, určiť dizajn a vybrať najvhodnejšie materiály, ktoré dokonale zapadnú do rebríčka hodnôt celkového interiéru domu. Najlepšie je zariadiť schodisko na chodbe, ale malé domy nemajú na realizáciu tohto nápadu vždy dostatok priestoru. Preto je potrebné hľadať miesto, kde bude inštalované schodisko vyzerať harmonicky.

Ako vybrať schody, ktoré vyhovejú vašim požiadavkám

Existuje niekoľko typov moderných schodov, ktoré je vo vašom dome možné inštalovať. Ide o modulárne konštrukcie, ktoré sa prispôsobia nielen dizajnu celkového priestoru, ale aj jeho veľkosti. Ktorékoľvek z nich sa tak môžu stať dôstojným rozhodnutím v malom dome.

Klasika, ktorá má svoju hodnotu aj v modernom svete

Dnes sú drevené schody veľmi obľúbené, majú šikovný, bohatý vzhľad a dokonale zapadajú do rôznych štylistických riešení. Tieto prírodné materiály nikdy nevyjdú z módy. Zároveň sú vhodné na výrobu schodov v špecifickej textúre, vlhkosti a ďalších parametroch. Ak to doplníte kombináciou surových materiálov ako je sklo alebo kov, váš domov bude neskutočne moderným priestorom, ktorý vám zároveň aj pohodlne slúži.

Ak si ho budete vybrať nezabudnite na niekoľko dôležitých detailov, ku ktorým jednoznačne patria aj špeciálne nášľapy na schody, vďaka ktorým bude prechod medzi dvoma úrovňami povrchov oveľa jednoduchší. Ide o riešenie, ktoré vám pomôže so schodiskom vytvoriť ideálny priestor pre vaše bývanie, ktoré je rozdelené na niekoľko úrovní.

Text:PR