Cíťte sa doma príjemne

S odchádzajúcim letom sa blíži tá časť roku, keď sa znova viac a viac uchyľujeme k času strávenému v príjemnom prostredí nášho domova. Otázka znie: ste radi u seba doma alebo robíte všetko pre to, aby ste tam boli čo najmenej?

Cíťte sa doma príjemne
Cíťte sa doma príjemne (zdroj: Shutterstock.com)

Máte si kde sadnúť?

Problém môže byť v tom, že nemáte svoju domácnosť zariadenú tak, ako by ste chceli, a tak sa podvedome vyhýbate tráviť doma krásne chvíle. V prvom rade by ste si mali urobiť priestor na sedenie. V menších priestoroch sa uchytia rohové sedacie súpravy, ktoré si môžete prípadne roztiahnuť a urobiť z nich lôžko. Do väčších obývačiek môžete pokojne vybrať aj celočalúnené sedačky, ktoré umiestnite do priestoru a podľa preferencie nimi môžete aj hýbať.

Nech majú všetky veci svoje miesto

Aby ste sa doma cítili dobre, mal by byť okolo vás organizovaný poriadok. To, bohužiaľ, nedocielite rozmiestnenými vecami v každej miestnosti, ktoré nemajú svoje miesto. Nájdite im priestor a snažte sa mať vždy všetko tam, kam to patrí. Ideálnou možnosťou sú regály, ktoré môžu byť buď z časti, alebo plne otvorené, a teda sú ako vitríny, alebo majú dvierka či šuplíky. Modernou voľbou sú napríklad policové regály rôznych netypických tvarov, kde si môžete naukladať knihy, šanóny, dať dekorácie a doplniť vrchné police sviečkami či vázami s kvetmi. Vaša izba dostane úplne nový nádych a tento kus nábytku priláka pozornosť každého hosťa.

Bez dekorácií to nejde

Príjemnú domácu atmosféru vám môžu vytvoriť aj steny. Áno, steny! Stačí im len dodať poriadny šmrnc, s čím vám pomôžu krásne tapety s rôznymi vzormi. Nemusíte hneď vytapetovať každú stenu, stačí napríklad len jednu, prípadne iba časť. Kvety, atypické tvary, geometrické vzory. Výber je na vás.

Doma sa budete cítiť príjemne, ak si vytvoríte priestor plný dobrej energie a pozitivity. Obklopte sa nielen štýlovým nábytkom, ale aj fotografiami, kde sú zachytené zážitky, knihami, po ktorých siahnete, keď sa chcete odpútať od reality, a dekou a vankúšmi, ktoré celý skvelý dojem len dotvoria.

Komerčný článok