Jeden odtieň kuchyne, niekoľko možností kombinácie

Jeden odtieň akéhokoľvek nábytku dáva niekoľko možností. To isté platí aj pre kuchynské vybavenie. Veľkej obľube sa opäť teší hnedá farba. Takáto kuchyňa predstavuje ľahšie kombinovanie s iný materiálom a doplnkami.

Jeden odtieň kuchyne, niekoľko možností kombinácie

Na jednej strane je hnedá farba moderná, na druhej vzbudzuje u ľudí pocit domova a bezpečia. Je spájaná s poriadkom, takže by mala vyniknúť aj v neupratanom priestore. Modernosť a elegantnosť tejto farby veľmi dobre doplnia aj lesklé povrchy, ktoré sú s touto farbou dobre kombinovateľné. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása a hnedá kuchyňa je toho najlepším dôkazom. K najčastejšie používaným odtieňom hnedej farby patrí béžová, ťavia, capuccino, káva, alebo čerešňové drevo. Na výber máte naozaj dostatok produktov. K takejto farbe sa potom veľmi dobre kombinujú aj jedálenské stoličky v kovovom prevedení.

Dokonalá harmónia
Drevo, ako súčasť škály hnedej farby, dokáže ešte viac zútulniť priestor a zároveň nepokaziť jeho moderný vzhľad. Kuchyňa však môže byť kombinovaná aj s inými farbami, nie len s jej samotnými odtieňmi. Nezabúdajte pri tom na to, že všetkého veľa škodí a u farieb to platí dvojnásobne. Na ich ladenie by sa malo ísť opatrne a to nie len v tejto miestnosti. Na svoj výtvor sa budete pozerať ďalších pár rokov a preto by mal byť prinajmenšom moderný, dovolíme si povedať, že až nadčasový. Ak sa však rozhodnete, že odtiene jednej farby sú pre vás málo, výber ďalšej zvažujte dlho a poriadne. Koniec koncov musíte k nej doladiť jedálenský stôl. Príkladom môžu byť kombinácie hnedej farby s bielou, čiernou, sivou, šedou, alebo nerezovou. Pri týchto odtieňoch bude hnedá kuchyňa vyzerať stále moderne, elegantne a seriózne.

Vyhrajte sa s doplnkami
Rozhodne odporúčame, aby vaša kuchyňa nebola prekombinovaná, prešpekulovaná a zložitá. Citlivý prístup nie len k farbám , ale aj materiálom, na kráse vašej vysnívanej kuchyne určite neuberie. Ak však máte pocit, že ste sa na svojej hnedej kuchyni dostatočne nevyšantili, zmeňte to napríklad originálnym obrazom, doplnkami, tapetami, alebo inou farbou stien. Odlišnosť týchto prvkov je lacnejšia ako prestavba celej kuchyne a dajú sa častejšie obmieňať. Aspoň tak nedôjde k tomu, že vás kuchyňa po čase omrzí a vy sa v nej nebudete cítiť dobre.

Text a foto: PR