Kreatívne nápady na oživenie detskej izby

Neviete ako zariadiť vášmu dieťaťu vlastnú izbu? Využite fantáziu a pripravte preň miestnosť, z ktorej nebude chcieť odísť. Jemu nezáleží na tom, či je niečo v móde alebo či je to praktické. Čím viac kreativity využijete, tým lepšie. Máme pre vás nápady a tipy na to, čo by ste mohli zakomponovať pri zariaďovaní izby pre vaše dieťa.

Kreatívne nápady na oživenie detskej izby (Foto: unsplash.com)

Tapety a obrázky

Biele steny sú ako pripravené plátno, na ktoré môžete dať čokoľvek. Ak budú na nich veselé tapety alebo sa pustíte do maľovania rôznych obrazov, dotvorí to celkovú atmosféru v detskej izbe. Jednoduchou dekoráciou sú tiež namaľované vzory, tvary, nálepky na steny alebo odtlačky detských rúk. Vzory a farby vyberajte tak, aby sa hodili ku zvyšku nábytku a celkovej téme v izbe.

Posteľ

Nábytok do detskej izby už nie je tak jednotvárny ako kedysi. Chcete posteľ vo forme autíčka alebo posteľ pre malé princezné? Teraz máte takú možnosť. Na internete nájdete aj poschodové postele, ktoré sú praktické na využitie priestoru. Pod posteľou môže mať dieťa písací stôl alebo sedačku. A sami vieme, akí sme boli nadšení, keď sme mohli na poschodovú posteľ liezť.

Textílie

Dolaďte priestor aj s textíliami rôznych farieb a vzorov. Sú na nich obľúbené detské motívy a dokážu tiež vplývať na celkovú atmosféru. Koberce, záclony a závesy, deky či posteľná bielizeň.

Všetky tieto textílie môžete nájsť v jednom štýle alebo so vzorom obľúbenej postavičky alebo hrdinu vášho dieťaťa. A nemôžme zabudnúť ani na klasický detský koberec, na ktorom sú nakreslené cestičky pre autá – to je doplnok, s ktorým si deti užijú kopec zábavy.