Pracovné oblečenie využijete aj doma v záhradke

Každý, kto má záhradku, ocení odolné pracovné oblečenie, s ktorým sa ľahko zvláda aj tá najťažšia práca. A hoci nejde o zázračné odevy, aké majú hrdinovia z komiksov, urobia vám dobrú službu.

Pracovné oblečenie využijete aj doma v záhradke;
Pracovné oblečenie využijete aj doma v záhradke (Foto: PR)

Pracovné oblečenie do okrasnej aj úžitkovej záhradky

Život v rodinnom dome je o niečo náročnejší ako v paneláku. Na jar, v lete i na jeseň sa treba zvŕtať na pozemku a starať sa o jeho imidž. Aj keď ho zdobí iba veľká trávnatá plocha, viete, čo vás stojí práce ju udržať skutočne krásnu. Kosiť, hnojiť, prevzdušňovať, odstraňovať burinu… A to sme ešte len pri trávniku! Možno však máte v okolí domu nasadené okrasné kry alebo ste si vytvorili kvetinové záhony či úžitkovú záhradu.

Pri údržbe toho, na čo ste hrdí, zaiste prepotíte veľa tričiek a zoderiete množstvo nohavíc či topánok. Tak, ako platí, že sa treba vedieť vhodne obliecť na šport, sa treba vedieť ošatiť aj do záhradky. Pracovné oblečenie totiž nevyrábajú len pre tých, ktorí pracujú v závodoch a musia sa odievať podľa pracovných bezpečnostných noriem. Slúži každému, kto si uvedomuje jeho dôležitosť.

Oblečte sa na prácu na dvore či v domácej dielni správne

Výhodou pracovného oblečenia je, že je navrhnuté tak, aby nebolo len odolné, ale zároveň veľmi pohodlné. Veď sami viete, koľkokrát sa musíte šplhať, plaziť, zohýbať alebo dokonca kľačať či ležať. Pracovné odevy bez starostí čistite tak často, ako uznáte za vhodné, pretože sa nezničí ani pri praní pri vysokých teplotách. Drží svoj tvar aj farbu.

Jeho vlastnosti oceníte aj v prípade, ak vykonávate činnosti, pri ktorých môže byť ohrozené vaše zdravie. I pri obyčajnom kosení trávnika či strihaní kríkov sa môžete porezať alebo do vás strelí konár či kamienok. Kvalitný pracovný odev vás chráni pred škrabancami alebo poliatím nebezpečnými látkami. Keď ho doplníte vhodnou pracovnou obuvou a doplnkami, ako sú čiapky, helmy, okuliare či rukavice, ste pripravení do boja!

Pohodlné pracovné odevy do tepla i zimy

Klasické tepláky a tričká si nechajte na domáce práce v interiéri. Do terénu sa treba obliecť vhodnejšie. Myslite na odolnosť materiálov, ale i iné špeciálne vlastnosti, napr. nepremokavosť, zateplenie, prítomnosť reflexných prvkov. Vďaka tomu si viete vybrať pracovné oblečenie na každú príležitosť i do každého počasia.

Na jar a jeseň využijete vesty, dlhé montérkové nohavice či kombinézy, v lete zasa tričká a pracovné šortky. V súčasnosti už nebudete v pracovnom odeve pôsobiť ako strašiak v kukurici, pretože si viete vybrať z množstva moderných strihov a farieb. A to platí rovnako pre mužov, ako pre dámy a deti.

Text:PR