Vyberte si ten najlepší spálňový dizajn a budete spať ako v bavlnke

Asi ste už počuli o tom, že v spálni strávi človek asi tretinu svojho života. Je úplne logické, že priestory, ktoré používame tak často, by mali byť nielen pohodlné, ale aj štýlové. Aby to bol ten najdokonalejší priestor, mali by ste zvážiť všetko, čo sa týka jej zariaďovania. Od obrazov na stene, vhodnej veľkosti postele, osvetlenia až po kvalitný koberec a správnu teplotu.

Vyberte si ten najlepší spálňový dizajn a budete spať ako v bavlnke
Vyberte si ten najlepší spálňový dizajn a budete spať ako v bavlnke (Foto: toaletnestoliky.sk)

Vytvorte si dokonalé miesto na odpočinok

V spálni nie je miesto pre hlasné zvuky a rozruch. Praktickosť dizajnu je požiadavkou času. A túžba po jednoduchosti a čistých líniách sa stále viac prejavuje s nárastom životného tempa a zložitosťou úloh, ktoré sa pred nami každý deň objavujú.

Tu niekde je ale nutné nájsť miesto pre jednoduchosť. Niekde v tom chaose si musíte vytvoriť dokonalé miesto pre odpočinok, ktoré je zbavené všetkého, čo vám cez deň prekážalo. Stačí vám krásny vintage toaletný stolík, ktorého vlastnosti oceníte pri rannom prebúdzaní.

Žiadne miesto pre rušivé prvky

Kvalitná posteľ a matrac, optimálny vzduch a nič viac. Žiadne rušivé prvky, televízia a rozhlas, mobil či počítač. To všetko vás ešte viac vystresuje a potom sa cítite naozaj zle. Sprievodnými prejavmi je počas dňa bolesť, únava a napätie svalov.

Správny nábytok do spálne

Jednoduchým dizajnom vašej spálne to môžete vyriešiť. Treba len niekde začať. Výber spálňového nábytku môže byť komplikovanejší, zvlášť ak máte minimum voľnej plochy. Ako to všetko skombinovať s potrebným úložným priestorom na niektoré veci a doplnky, ktoré k svojmu životu potrebujete? Zlikvidujte celú sadu nábytku v prospech jednotlivých položiek. Nábytok je lepšie vybrať vo svetlých farbách, ktoré opticky nezaťažujú priestor.

Dajte si záležať na svojom zdravom spánku a pristupujte k zariaďovaniu miesta na spanie naozaj zodpovedne. Vaše telo a myseľ sa vám za to poďakujú.

Text: PR