Základné faktory, ktoré rozhodujú o tom, ako sa v interiéri domácnosti cítime

Každý z nás sa chce vo svojej domácnosti cítiť príjemne. Chceme zároveň mať moderné vybavenie, ktoré spĺňa bezpečnostné štandardy.
Viete ale aké základné faktory rozhodujú o tom, ako sa v interiéri domácnosti cítime?

Základné faktory, ktoré rozhodujú o tom, ako sa v interiéri domácnosti cítime
Základné faktory, ktoré rozhodujú o tom, ako sa v interiéri domácnosti cítime (zdroj: unsplash.com)

Príjemné podlahové krytiny a kvalitný podklad

Podlahové krytiny sú to, s čím prichádzame do kontaktu hneď, ako prídeme do interiéru. Ak sa chceme v domácnosti cítiť príjemne, potrebujeme vybrať dobré podlahové krytiny, ktoré budú príjemné aj pri kontakte s chodidlami.

Aby však podlahové krytiny spĺňali svoju funkciu, je nutné predtým realizovať kvalitný podklad. Ak ste sa rozhodli pre anhydridové potery, odporúčame vám nájsť si firmu, ktorá vám spraví ten najlepší, ktorý bude spĺňať bezpečnostné požiadavky. Ak ste sa rozhodli pre podlahové vykurovanie, čo je mimochodom veľmi obľúbené práve v moderných bungalovoch, odporúča sa voliť si ako vhodný podklad podlahovej krytiny práve anhydridový poter. Ak plánujete modernizovať domácnosť a uvažujete nad kompletnou rekonštrukciou podlahy, zistite si aktuálnu cenu anhydridových poterov.

Ideálna teplota a vlhkosť

Okrem podlahovej krytiny a kvalitného podkladu rozhoduje o tom, ako sa v interiéri domácnosti cítime aj teplota a vlhkosť. V interiéri nesmú hodnoty vlhkosti stúpnuť nad 65-70%. Vtedy sa jedná o vysokú vlhkosť, ktorá vytvára ideálne podmienky na rozmnožovanie plesní a baktérií. V zime je nutné udržiavať optimálne teploty v interiéri (nesmie sa príliš prekurovať) a v lete je zase nutné vetrať v skorých ranných hodinách, či nočných, kedy je vzduch najchladnejší.

Ideálna teplota a vlhkosť rozhodujú o tom, ako sa v interiéri budeme cítiť. Nesmieme preto podceniť kúrenie v zime, vetranie počas teplejších ročných období a najmä udržiavanie tej správnej vlhkosti.

Komerčný článok