Spoločnosť Favab šije šaty vyšperkované Swarovského kryštálmi

Čo urobí ženu krajšou, než úžasné šaty a luxusné šperky? Zrejme už len kombinácia týchto dvoch. Áno, čítate správne, existujú šaty, ktoré sú okrem dokonalých strihov a luxusných materiálov doslova vyšperkované a vylepšené vzácnymi kameňmi.

Spoločnosť Favab šije šaty vyšperkované Swarovského kryštálmi
Spoločnosť Favab šije šaty vyšperkované Swarovského kryštálmi (Foto: PR)

Swarowského kryštály majú korene v Československu

Slovenská rodinná značka Favab pôsobí na módnom trhu už 27 rokov a za ten čas si vybudovala značnú klientelu. Začínali ešte na československom trhu, dnes sa ich výrobky predávajú v značkových predajniach nielen v Európe. Okrem spodnej bielizne, dámskeho a pánskeho oblečenia šijú aj unikátne kolekcie dámskych šiat, do ktorých zakomponovali Swarovského kryštály.

Swarovského kryštáloch ste už určite počuli. Vedeli ste však, že ich história siaha až do bývalého Československa? Brusič skla Daniel Svárovský sa narodil v Jiřetíně pod Bukovou v Čechách. V roku 1883 vynašiel elektrinou poháňaný stroj na vybrusovanie krištáľových kameňov. O dvanásť rokov neskôr sa však presťahoval do Tirolska za bohatým zdrojom vodnej energie potrebnej na ich brúsenie.

Spoločnosť SWAROVSKI začala rozvíjať svoje remeslo na brúsenie a leštenie kryštálu vďaka špeciálnym brúsnym kotúčom. V roku 1913 začala firma vyrábať vlastný kryštál, ktorého chemické zloženie umožnilo dokonalé brúsenie a rytie. Krásne žiarivý je preto, lebo je vytvorený z 32% oxidu olovnatého (tzv. mínia) a je špeciálne vybrúsený. Firma sa postupne rozvinula na popredného svetového výrobcu precízne brúseného kryštálu. Dnes funguje už 5 generácií a predajne má vo viac ako 120 krajinách sveta.

Spoločnosť Favab prišíva Swarovského kryštály na svoje šaty

Kombinácia krásnych šiat a luxusných šperkov na seba nedala dlho čakať. Spoločnosť Favab začala svoju spoluprácu so Swarovski v roku 2003 a odvtedy vytvorila veľké množstvo modelov a kolekcií, ktoré sú doplnené týmito nápaditými šperkami. Každý dizajn je osobitne ručne dopracovaný, vďaka čomu je každý model šiat jedinečný, čo vysoko oceňujú aj nároční zákazníci.

Kryštálové prvky Swarovski sú jemne brúsené v rôznych prevedeniach, tak aby hádzali farebné či lesklé odlesky a tvorili výnimočný prvok šiat. Používajú sa v rôznych farbách, aby jemne dotvárali model podľa jeho individuálnych potrieb. Ak sa pýtate, či sa šaty či tričká doplnené o Swarovského kryštály dajú prať v práčke, odpoveď je jednoznačná – áno, vďaka precíznej technológii a špeciálnym lisom je to možné. Odporúčame prať ich v práčke pri teplote max. 40°C otočené na rubnú stranu, nedávajte ich však do sušičky.

Text:PR