3 tipy na obrazy do vášho interiéru

Plánujete renováciu svojho bývania? V tom prípade nesmiete zabudnúť na veci, ktoré by ho mohli spraviť krajším. Máme pre vás tipy, ktorými sa môžete inšpirovať. Pretože holé steny sú smutné steny, oživte ich pôsobivými obrazmi.

3 tipy na obrazy do vášho interiéru
3 tipy na obrazy do vášho interiéru

Najnovšie trendy
Čo je moderné, to sa počíta. A nie len dnes. Aj obrazy sa dajú zhotoviť na rôzne spôsoby, stačí si z nich len vybrať. Veľkej obľube sa tešia foto-obrazy. Jednoducho si necháte vytlačiť fotografiu do podoby obrazu, zavesíte na stenu a je to. O nič menej pozornosti si však dokážu získať aj moderné 3D obrazy na stenu. Nepotrebujú žiadny rám, nakoľko boky týchto obrazov sú potlačené zo všetkých strán. Tieto diela vytvárajú zaujímavý 3D efekt, ktorý dokonale oživí priestor. Ak naviac k tomu pozostávajú z viacerých kusov, výsledný efekt je ešte dokonalejší.

Nestarnúca klasika
Nie všade zapasujú na 100%, ale aj tak sú krajinky nestarnúcim evergreenom našich spální, obývačiek či pracovní. Dokážu potešiť a zjemniť akýkoľvek priestor, v ktorom sa nachádzajú. Ak si chcete zadovážiť umelecky kvalitné obrazy na plátne do interiéru, ktoré nebudú zbytočne provokovať, určite zvoľte krajinky. Prevažujúca zelená v kombinácii s hnedou a modrou pôsobí veľmi upokojujúco a decentne. Takéto obrazy navyše opticky veľmi príjemne vyplňujú voľný priestor.

Cenená ručná práca
Je paradoxné, že aj v dnešnej pretechnizovanej dobe je ručná práca stále veľmi cenená. A jej cena neklesá, práve naopak. Podobne ako neklesá hodnota, ktorú majú ručne maľované obrazy do interiéru. Mnohé nie sú dokonalé ako fotografia, no práve jemné odchýlky im dodávajú punc originality. A je jedno či ide o obraz uznávaného umelca alebo neznámeho autora. Obraz musí zaujať, musí sa páčiť. Vtedy je jeho hodnota nevyčísliteľná.

Zdroj a foto: PR