5 typov hračiek, ktoré by deti rozhodne mali mať

Keď máte deti, hračky sú veľkou súčasťou vášho života. Hračky nepredstavujú pre deti iba zábavu, ale pomocou nich sa u detí rozvíjajú rôzne motorické schopnosti či logické myslenie. Ako si však vybrať, ktoré by malo vaše dieťa mať a ktoré naopak môžete kľudne oželieť?

5 typov hračiek, ktoré by deti rozhodne mali mať
5 typov hračiek, ktoré by deti rozhodne mali mať (Foto: hrackarstvo.eu)

Odpovede dostanete vďaka nášmu zoznamu 5 hračiek, ktoré by vaše dieťa rozhodne malo mať.

1. Kocky a stavebnica

Kocky ponúkajú obrovské množstvo variácií pre hru a zároveň deti učia nielen priestorovému vnímaniu, ale aj motorickým schopnostiam. Deti môžu kocky ukladať na seba, vytvárať si rôzne koncepty stavieb a zároveň sa tešiť, keď vežu či stavbu z kociek buldozérom zbúrajú. Do hry s kockami a stavebnicou sa dokážu zapojiť takmer všetky pekné hračky, ktoré doma máte. Použijete autíčka pri parkovaní do garáže, panáčikov ako chodcov prípadne bábiky ako zákazníčky v hračkárskom obchode, ale aj množstvo iných hračiek.

2. Lopty

Lopta je základom pre veľa športov, a preto by každé dieťa malo mať dom aspoň jednu. Ideálne je, aby ste mali minimálne 3 druhy lôpt v rôznych veľkostiach, váhach a z rôzneho materiálu.

Pre dieťa je veľmi dôležité, aby sa naučilo loptu hádzať, chytať, aby poznalo ako to vyzerá, keď lopta dopadne z výšky, alebo ako ďaleko sa dokáže lopta odkotúľať potom, čo do nej kopne.

3. Pomôcky na kreslenie, maľovanie a vystrihovanie

Pomôcky na kreslenie a maľovanie sú pre deti skvelými hračkami ešte pred tým než sa z nich stanú školáci. Ak je dieťa ešte príliš malé na písanie, už len samotný fakt, že vie uchopiť farbičku alebo štetec či nakresliť veľký kruh alebo iný tvar, mu tvorí základy pre budúce písanie.

Navyše deti dokážu stráviť niekoľko hodín miešaním farieb a zisťovaním čo vznikne keď zmiešajú napríklad žltú so zelenou alebo červenou či inou farbou. Nožnice, samozrejme od vhodného veku, tvoria zasa základ pre komplexnejšie tvorenie ako je lepenie koláží alebo rôznych projektov.

4. Vodné bazény a hračky do vody

Detské bazény sú v lete skvelými pomocníkmi pri zoznamovaní dieťaťa s vodou alebo ak je bazén dostatočne veľký pokojne aj na trénovanie plávacích schopností. Ak však do bazéna pridáte rôzne hračky, nádoby a materiály, dieťa sa dokáže naučiť mnohým zákonom fyziky celkom samo. Zistí ktorá nádoba má väčší obsah alebo ktorý materiál zostane plávať na hladine a ktorý sa celkom ponorí.

5. Autíčka a bábiky

Nie je celkom pravdou, že autíčka sú iba pre chlapcov a bábiky iba pre dievčatá. Pohybovanie autíčkami totiž zlepšuje detskú zručnosť a chápanie príčiny a následku, a preto by ich rozhodne, i keď možno v ružovej farbe, mali mať aj dievčatá. Bábiky alebo pre chlapcov možno skôr plyšové zvieratká nielen robia deťom v izbičke spoločnosť, ale tiež im často pomáhajú vyjadrovať emócie či slúžia ako pacient v hre na doktora.

Tak čo poviete? Kedy pôjdete najbližšie nakupovať?

Text:PR