6 brilantných nápadov ako zmeniť váš domov na nepoznanie bez zbytočných investícií

Každý z nás má nejakú predstavu o tom, ako by mal jeho ideálny domov vyzerať. Niekto potrebuje k spokojnosti bazén, iný zimnú záhradu, niekomu postačí v byte morské akvárium. Možností je veľa, a práve preto je niekedy o to ťažšie sa rozhodnúť alebo si vybrať.

6 brilantných nápadov ako zmeniť váš domov na nepoznanie bez zbytočných investícií
6 brilantných nápadov ako zmeniť váš domov na nepoznanie bez zbytočných investícií (Foto: dekorstudio.sk)

Ak vám skvelé nápady dochádzajú alebo by ste chceli svoj domov ozvláštniť a neviete ako na to, prinášame vám pár skvelých nápadov, ktoré zaručene pomôžu.

1. Dominantný a zaujímavý luster

Hoci by sa mohlo zdať, že svietidlá, lampičky či bodové svetla vládnu dnešným domovom, nie je tomu celkom tak. Zaujímavý luster dokáže každú miestnosť premeniť na to, po čom túžite. Vďaka vhodnému lustru môžete získať elegantnú luxusnú miestnosť či extravagantnú miestnosť s ultramoderným dizajnom. Stačí ak necháte luster správne vyniknúť.

2. Nevšedné schody

Hoci sa môžu zdať schody vo viacpodlažnom dome ako nutný doplnok, nemusí tomu tak byť vždy. Urobte zo schodov dominantu priestoru chodby alebo haly. Vyrezávané madlá alebo nevídaná farebná kombinácia dreva, skla a nereze vás možno bude stáť niečo viac ako obyčajné schodisko, avšak efekt bude rozhodne stáť za to.

3. Nástenné hodiny

Správne zvolené výrazné hodiny na stenu dokážu okrem správneho ukazovania času oveľa viac. Pokiaľ zvolíte dominantné hodiny, dokážu osviežiť aj celkom obyčajnú nezaujímavú miestnosť. Pre vašu spokojnosť môžete vyskúšať rustikálne drevené hodiny alebo moderné dizajnové kúsky presne podľa vášho vkusu či zariadenia miestnosti.

4. Závesy a záclony

Hoci by sa mohlo zdať, že závesy a záclony už sú out, pravdou zostáva, že práve tieto dva prvky zažili s príchodom provensálskeho štýlu svoj veľký comeback. Ak vaše srdce túži po zmene, kúpte nové závesy, ktoré podtrhnú ducha vašej obývacej izby alebo kuchyne, alebo ju zmenia na nepoznanie. Nebojte sa trochu experimentovať s kvetinovými alebo rôznofarebnými kombináciami záclon a závesov, výsledok vás milo prekvapí.

5. Doplnky

Pokiaľ sa vám zdá váš nábytok príliš fádny a nezaujímavý, doplňte ho žiarivými doplnkami. Túto funkciu skvele zvládnu vankúše rôznych tvarov a veľkostí. Miestnosti určené na odpočinok opatrite novými prikrývkami či prehozmi na posteľ. Steny ozdobte obrazmi či novou keramikou na poličkách.

6. Vianočný stromček

Hoci vianočné stromčeky nemôžeme celkom považovať za stále doplnky, nezabúdajte, že vo vianočnom období to bude práve stromček, ktorý dokáže z fádnej miestnosti urobiť kráľovnú bytu alebo domu. Do kúpy umelého stromčeka sa rozhodne oplatí investovať o niečo viac, pretože bude váš domov pravidelne okrášľovať po mnohé roky a dnes je už naozaj z čoho si vyberať.

Text:PR