6 dôvodov, prečo sa umývačka riadu stane vaším najlepším priateľom

Dávno sú preč tie časy, kedy sme si museli máčať ruky v saponátovej vode alebo si ich zbytočne zaparovať v rukaviciach pri umývaní riadu. S modernou technológiou sa nám uľahčuje život aj pri práci v domácnosti a mnohí z nás dnes za jeden z najlepších vynálezov na poli domácich spotrebičov považujú práve umývačky riadu. A z dobrého dôvodu. Dnes vám ich prinášame rovno 6 a ak ste si doteraz umývačku riadu nezamilovali, isto sa to za malý okamih zmení!

6 dôvodov, prečo sa umývačka riadu stane vaším najlepším priateľom
6 dôvodov, prečo sa umývačka riadu stane vaším najlepším priateľom (Foto: PR)

1. Šetrí vaše ruky

Naša pokožka je na každý kontakt s čistiacimi prostriedkami navyše citlivejšia, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Tým, že budete používať umývačku riadu tak nie len ušetríte svoj chrbát, ale aj pokožku rúk.

2. Je čím ďalej tým múdrejšia

Ak sa vám zdá, že umývačky riadu sú so svojim obrovským výberom programov príliš zložité, máme dobrú správu: moderná technológia AUTO programov už zvládne vďaka rozmiestneným senzorom rozoznať, aký typ riadu sa práve v umývačke nachádza a podľa toho si vyberie program.

3. Zvládne viac ako vy

Možno si myslíte, že umývanie riadu ručne vám zaberie menej času, ako keď musíte čakať, kým umývačka riadu dokončí akýkoľvek program. Skúste si ale predstaviť, že usporiadate oslavu pre všetkých svojich známych a na konci večera vám zostane iba plná kuchyňa špinavého riadu. Presne na tieto situácie myslia aj výrobcovia moderných umývačiek riadu. Napríklad umývačky SmartFlex od firmy Gorenje vo veľkosti XXL dokážu poskytnúť priestor až pre 16 setov riadu.

6 dôvodov, prečo sa umývačka riadu stane vaším najlepším priateľom
6 dôvodov, prečo sa umývačka riadu stane vaším najlepším priateľom (Foto: PR)

4. Máte viac času

Namiesto toho, aby ste svoj voľný čas trávili umývaním riadu, môžete ho pohodlne naskladať do umývačky a nechať ju, nech pracuje za vás. A ak potrebujete riad umyť rýchlo, vždy môžete využiť programov, ako je napríklad SpeedWash – a za 20 minút máte riad bez akejkoľvek nečistoty.

5. Pracuje, kým vy spíte

Dnes už sa nemusíme obávať, že by nás umývačka mohla vytopiť, ak ju necháme zapnutú cez noc. Umývačky SmartFlex obsahujú aj funkciu AquaStop, ktorá pri prvej známke úniku vody automaticky vypne jej prívod a odčerpá nadbytočnú vodu z umývačky. Okrem toho je aj extrémne tichá, takže vás pri spánku nebude vyrušovať.
Umývačky značky Gorenje sú taktiež vybavené funkciou TotalDry, vďaka ktorej sa umývačka sama po dokončení programu vypne a otvorí sa jej dvierka, aby riad mohol poriadne doschnúť. Vy si tak ráno môžete pokojne dopriať kávu z čerstvo umytej šálky.

6. Je hygienická

Sú predmety, u ktorých sme citlivejší na to, aby boli správne hygienicky očistené – napríklad detské fľaštičky. Funkcia Extra Hygiena riad po umytí ešte raz opláchne studenou vodou a následne premyje vodou ohriatou na 70°C. Tento postup účinne zničí až 99,9% baktérií.

Text: PR