Dovolenka Makarska

Makarska ponúka vynikajúce dovolenkové vybavenie, nádherné pláže s borovicovým zázemím a magické staré mesto, ktoré sa zjednocujú pozdĺž šumivého modrého a smaragdového pobrežia.

Dovolenka Makarska
Dovolenka Makarska (Foto: unsplash.com)

Makarska je na okraji regiónu Dalmácia, na pobreží Jadranského mora. Je to medzi dvoma najrýchlejšími letoviskami – je to hodina cesty jedným smerom do Splitu a dve hodiny opačným smerom k Dubrovníku.

Makarska je zasunutá do zálivu v tvare podkovy, ktorý tvorí piesok a štrk. Je to hlavná pláž v meste, ktorú podporujú sladko-vôňovité borovicové dreviny, ktoré sa odkladajú z pohoria Biokovo. Promenáda s palmami sa tiahne po pobreží, ktorá je domovom reťazca reštaurácií, barov a obchodov so suvenírmi.

Nemusíte sa baviť ďaleko, aby ste sa stretli s stredovekými kostolmi Makarskej, barokovým palácom a kláštorom zo 16. storočia. V kláštore sa nachádza svetovo preslávená zbierka morských mušlí. K dispozícii je tiež rímsko-katolícka svätyňáková jaskyňa v štýle Lourdes.

Druhá najvyššia hora v Chorvátsku, Biokovo, prechádza nad Makarskou. V dávnych dobách slúžila ako prirodzená obrana proti votrelcom z Grécka alebo Egypta. Dnes je podmanený turistami – vystúpte na vrchol Sv. Jure a získate 360-stupňové pohľady na celé pobrežie.

Počas leta je v Makarskej živo a zábavne počas dňa aj noci. Uskutočňujú sa rôzne slávnosti, ako napríklad počas turistickej sezóny každý druhý piatok sa uskutočňuje rybárska noc, kde môžete ochutnať rybacie špeciality, zúčastniť sa pretekov somárov a navečer si vychutnať pestrý ohňostroj. Zaujímavý je aj turnaj v strieľaní z praku. Po dennej zábave na pláži začína nočný život v miestnych kaviarňach, popri dobrej hudbe a pestrofarebných kokteiloch. Dobrá zábava je v kaviarňach na pláži, kde si môžete aj zatancovať pod holým nebom a blízko je more – môžete sa vybrať aj na nočné kúpanie!

Text:PR