Gabiónové ploty: trendy alternatíva oplotenia

Uvažujete nad novým plotom a chcete byť trendy? Hľadáte však taký materiál, aby aj dlho vydržal? Oplotenie domu môže byť dizajnovka i kvalita zároveň. Ako na to?

Gabiónové ploty: trendy alternatíva oplotenia
Gabiónové ploty: trendy alternatíva oplotenia (zdroj: unsplash.com)

Výnimočný gabiónový plot

Gabiónový alebo sypaný plot platí v súčasnosti medzi tie najobľúbenejšie. Benefitov je viac než dosť – moderný, nadčasový, elegantný, vysoko stabilný…

Ide o drôtené konštrukcie, zložené zo zváraných dielcov. Tie sa vypĺňajú najčastejšie kameňom (pieskovec, vápenec, žula, kremenec, andezit), prípadne drevom či kovom. Ale fantázii v podobe napríklad črepov alebo rôznych fragmentov sa medze nekladú. Zvoľte takéto oplotenie domu a buďte trendy.

Kde sa hodí gabiónový plot?

Môžu slúžiť ako kvalitná alternatíva múru či vymurovaných betónových tvárnic. Ladí ku rodinným domom ako dizajnový exteriérový plot. Ďalej sa hodí aj ako vnútorné prehradenia záhrad či objektov na vytvorenie relaxačných zón. Takéto pletivo s výškou od jedného do dvoch metrov ocenia aj areály firiem.

Výhody gabiónového plota

• poskytuje vysokú úroveň súkromia
• zaručuje vysokú pevnosť a dlhú životnosť
• má kvalitnú dvojitú antikoróznu úpravu, zabezpečenú pozinkovaním a vypalovanou polyesterovou farbou
• slúži ako dobrá zvuková izolácia
• je lacnejší a menej náročný na realizáciu
• je ekologickejší – výborne sa kombinuje so zeleňou (okrasné trvalky, trávy) a môže byť domovom pre niektoré drobné živočíchy

Hľadáte plotové pletivo, ktoré bude jednoduché, ale pritom v niečom iné, dlho vydrží a nezaplatíte zaň priveľa? Ak ste si na toto všetko odpovedali áno, gabiónový plot je pre vás to pravé.

Komerčný článok