Interiérové dvere ako súčasť vášho nábytku

Nábytok je priamo zodpovedný za celkový pocit z interiéru. Je našou vizitkou, pretože ním dávame najavo, čo sa nám páči a čo preferujeme. Vyjadrujeme sa pomocou farieb, vzorov, textúr a jednotlivých kombinácií. Platí to aj pri výbere interiérových dverí, kľučiek alebo vstavaných skríň.

Interiérové dvere ako súčasť vášho nábytku
Interiérové dvere ako súčasť vášho nábytku (Foto: PR)

Obklopte sa peknými vecami. Interiérové dvere a vstavané skrine sú správna voľba

Keď zariaďujeme svoje domovy, zabúdame na dvere. Berieme ich iba ako čosi, čo potrebujeme, aby sme dokázali ochrániť svoje súkromie alebo vytvoriť bariéru pred nežiaducim hlukom. Je to škoda, pretože práve interiérové dvere nám ponúkajú veľa možností, ako sa dá príbytok zmeniť z obyčajného na celkom iný, nový, krajší a neobyčajnejší.

Naše izby dostanú úplne iný „šmrnc“, keď ich „oblečieme“ do nového. Panelákové byty sú toho jasným príkladom. Keď vymeníte pôvodné dvere za nové, okamžite sa izba premení na solídnu „pani“, ktorá si svoju návštevu náležite uctí a pohostí. Len smelo vstúpte a cíťte sa tu ako doma.

Nie sú to len interiérové dvere, ktoré bez veľkej námahy a „tučných“ finančných prostriedkov dopomôžu premeniť byt na domov. Pokojne sem môžeme zaradiť aj akýkoľvek vstavaný nábytok. Skrine, police, komody a iné drobnosti na mieru. Tak, aby sa všetko čo najviac priblížilo k vašim predstavám.

Nábytok na mieru – aby všetko malo svoje čestné miesto

Často premýšľame, čo si ešte dokúpime, aby sme svoj príbytok zdokonalili na maximum. Obvykle to dopadne presne naopak – namiesto toho, aby sme nechali veci vyniknúť, dokupujeme k nim ďalšie a ďalšie, a tak sa často stáva, že sa „zahádžeme“ zbytočnosťami a doplnkami, ktoré vlastne vôbec ani nepotrebujeme.

Predstavte si teraz také miesto na život, kde máte presne to, čo potrebujete a nič navyše. Ťažké, však? Tým, že odľahčíte svoje priestory a okolie, v ktorom sa nachádzate, okamžite spriechodníte prúdenie energie a budete sa cítiť harmonickejšie.

Platí to aj pri nábytku. Všetky vaše veci si zaslúžia mať to svoje vyhradené miesto, kde ich vždy nájdete. Ideálnym riešením sú práve skrine a nábytok na mieru. Navrhnete si práve to, čo potrebujete a tým ušetríte nielen veľa miesta, ale aj peňazí, pretože nebudete nútení neustále dokupovať nábytok navyše. Interiér bude pôsobiť usporiadane, elegantne a dosiahnuť stav poriadku a dobrého pocitu už nebude vôbec ťažké.

Text:PR