Kvalitné bezpečnostné dvere ochránia to najcennejšie – váš domov. Nepodceňujte ich výber!

Nie sú dvere ako dvere! O tých bezpečnostných to platí dvojnásobne. Práve dvere totiž dokážu ochrániť váš domov pred zlodejmi a v neposlednom rade aj dotvoriť vzhľad interiéru i exteriéru. Kvalitné bezpečné dvere tvoria dominantnú časť predsiene, preto by mali vyzerať atraktívne, štýlovo a ladiť s ostatným zariadením. To však nie je všetko, najdôležitejšie je, aby spoľahlivo plnili svoju funkciu – zabezpečili domov za akýchkoľvek okolností. O to sa stará hneď viacero prvkov znemožňujúcich poškodenie dverí a ich otvorenie iným predmetom, než originálnym kľúčom. Bezpečnostné dvere obsahujú nielen odolný kovový rám, ale aj ich kotvenie priamo v stene, pevné a výsuvné ochranné body, bezpečnostný zámok a ďalšie prvky ich zabezpečenia. Vysoká úroveň zvukovej izolácie a protipožiarnej ochrany je samozrejmosťou. Nie je ničím výnimočným, že práve dvere ochránia domácnosť pred ničivými účinkami nepredvídateľných prírodných živlov.

Kvalitné bezpečnostné dvere ochránia to najcennejšie – váš domov. Nepodceňujte ich výber!

Na čo dbať pri ich kúpe?

Výber bezpečnostných dverí netreba podceňovať! Nie všetky firmy, ktoré predávajú dvere, vám totiž predávajú cestifikované bezpečnostné dvere spĺňajúce všetky potrebné normy. Ak zvažujete kúpu dverí, verte len certifikátu, ktorému rozumiete a nezabudnite sa tiež spýtať, kde boli dvere vyrobené. Slovenskí výrobcovia z Trnavy ponúkajú dvere vyhovujúce bezpečnostným triedam uvedeným v certifikáte podľa európskych noriem ENV 1627. Pri každom zvažovaní kúpy si nechajte si predložiť certifikáty odolnosti proti vlámaniu ENV 1627, NBÚ, licenciu technickej služby, ktorá oprávňuje predajcu ku montáži, zvážte či je zabezpečený havarijný servis a zaliatie zárubne do betónu, nie do PUR peny. Trochu náročné na zapamätanie, no oplatí sa skontrolovať tieto dôležité detaily. Môžu vám totiž v budúcnosti zachrániť domov.

Dotvorte dverami interiér

Na trhu je široký rad modelov fóliovaných a laminátových bezpečnostných dverí. Pri ich výrobe sa dbá na maximálnu kvalitu jednotlivých prevedení, štýlový a moderný dizajn a v neposlednom rade vysokú funkčnosť. Ak ich zladíte s celkovým vzhľadom domácnosti, môžete sa tešiť z nového prvku, ktorý ju dokonale oživí a pritom vás ochráni v najvyššej možnej miere tak, aby ste mohli pokojne spávať.

Text a foto: PR