Kvalitné koberce oživia podlahu a dodajú interiéru šmrnc

Podlaha môže často sama o sebe vyznievať veľmi fádne, preto je vhodné porozmýšľať o možnosti, ako ju oživiť. Určite ste už niekedy mali vo svojom príbytku koberec. Možno to bolo pred rokmi, a možno ten svoj ešte stále máte v obývačke. Tak či onak, koberce sa momentálne vracajú do módy, a kým boli pred rokmi v kurze “holé” podlahy, dnes slávia moderné koberce svoj veľký comeback. Okrem toho, že dotvárajú celý charakter priestoru, disponujú aj  viacerými praktickými vlastnosťami, vďaka ktorým zabezpečia maximálne pohodlie pre vaše nohy. A to nie je všetko! Dokážu tiež veľmi efektívne absorbovať hluk a nemusíte mať vďaka nim nohy položené na chladných kachličkách. A viete, že nohy by mali byť v teple za každých okolností…

Kvalitné koberce oživia podlahu a dodajú interiéru šmrnc
Kvalitné koberce oživia podlahu a dodajú interiéru šmrnc

Z moderných kobercov si vyberie každý
Existujú rôzne koberce, od syntetických po tie z prírodných vlákien, s vlasom dlhým alebo krátkym. K dispozícií je množstvo veľkostí, tvarov, farieb a vzorov, vďaka čomu si určite dokážete vybrať ten pravý pre vašu obývačku, spálňu alebo pracovňu či chodbu. Mnohé koberce sú naozaj exkluzívne, preto môžu byť umiestnené aj do luxusnejších či honosnejších priestorov. V ponuke sú ručne vyrábané vlnené alebo semišové koberce, tiež kúsky zo syntetických vlákien – najmä polyamidu. Je to nielen pevný, ale aj pružný a antistatický materiál. Podľa štýlu, v ktorom sa nesie vaša domácnosť, dolaďte k ostatným doplnkom koberce v trendových farbách, vzoroch a textúrach tak, aby dodali priestoru nielen teplo, ale aj tú správnu atmosféru. Stavte na extravagantné  i klasické modely, jemné ale  i odvážne farebné  kombinácie a dodajte dizajnovými kobercami interiéru osobitný štýl.

Koberce na mieru sú trefou do čierneho
Sú ideálnym riešením, dokonale korešpondujú s priestorom a lahodia mu aj veľkosťou. O tom, aký rozmer koberca si vybrať, sa neváhajte poradiť s ostrieľanými odborníkmi na koberce, ktorých dlhoročné skúsenosti zaručia, že váš priestor dostane v rámci “kobercovej výbavy” presne to, čo potrebuje. Priveľký alebo primalý kúsok by totiž celý dojem z miestnosti len pokazil a neforemný koberec nesprávnej veľkosti by vám spôsobil viac škody ako úžitku. Oplatí sa preto osloviť tých najpovolanejších, ktorých služby sa vám rozhodne oplatia.

Text a foto: PR