Kvalitné závesné systémy pre vaše záclony a závesy: Spojte funkčnosť i štýl!

Záclony a závesy na okná dokážu vytvoriť v interiéri neopakovateľnú atmosféru, mali by ste však myslieť aj na výber závesných systémov, aby ste docielili dokonalý efekt.

Na trhu nájdete stovky rôznych typov závesných systémov, môžete si tak do svojej domácnosti vybrať presne taký, aký potrebujete, aby váš domov vyzeral bezchybne a ucelene. Nie je totiž tajomstvom, že len zladené doplnky v jednom duchu tvoria perfektný celok. Na to, aby ste sa doma cítili útulne, musí váš príbytok obsahovať aj doplnky, ktoré budú pôsobiť príjemne a vyčarujú nezameniteľnú atmosféru. K tým najpoužívanejším a najobľúbenejším patria rozhodne záclony a závesy na okná. Dokážu v priestore vytvoriť elegantný a pútavý efekt. Na to, aby vám dobre slúžili, musíte si k nim zadovážiť vhodný závesný systém.

Kvalitné závesné systémy pre vaše záclony a závesy: Spojte funkčnosť i štýl!
Kvalitné závesné systémy pre vaše záclony a závesy: Spojte funkčnosť i štýl! (Foto: PR)

Aký závesný systém by ste mali zvoliť?

Je len na vás, na čo záclony a závesy uchytíte. Pri výbere závesného systému je asi najdôležitejšie stanoviť si, kam by ste ho chceli uchytiť – stena či strop? Od miesta uchytenia sa potom odvíja ponuka.

Ponúkajú sa koľajnice i garniže z hliníka, nerezu, ocele či chrómu. Tie klasické môžu byť zhotovené aj z tradičného dreva. Výber konkrétneho materiálu sa odvíja od samotného zariadenia, ktoré už v danom priestore je. V hre je, samozrejme, najmä váš vkus.

Nevnímajte však závesné systémy len ako funkčný prvok. Dajte im priestor a nechajte vyniknúť ich krásu. Kvalitné výrobky majú precízny dizajn a spĺňajú aj tie najvyššie nároky na estetickú stránku. Ak hľadáte najjednoduchšie riešenie, stavte na koľajnice.

Ak túžite po nenápadnom kúsku, stavte na koľajnice. Sú biele ako strop a nijak na seba neupozorňujú. Najmenšie majú šírku len centimeter, spoľahlivo ich prekryje záclona. Ak túžite po opaku, a chcete nechať váš závesný systém vyniknúť, vyberte si garniže z ušľachtilých materiálov, ako sú nerez, mosadz, hliník, prípadne stavte na efektné bukové drevo. Vysoká kvalita v kombinácii s funkčnosťou – to sú dekoračné koľajnice a garniže v rôznych prevedeniach vrátane nadčasových kúskov.

Obávate sa zamerania priestorov pre výber závesných systémov? Spoľahnite sa na interiérových dizajnérov, ktorí vám vďaka dlhoročným skúsenostiam dobre poradia. Isto nájdete aj netradičné riešenia do atypických priestorov.

Text:PR