Moderný domov s jednoduchým dreveným obkladom je stále trendy

Každý z nás sa chce vo svojom byte či dome cítiť dobre, a preto si starostlivo vyberá materiály, ktorými si obloží interiér. Jedným z najlepších materiálov pre vnútorné obloženie interiéru je stále drevo. Je teplé, príjemné na dotyk a navyše pôsobí veľmi priaznivo na psychiku človeka.

Moderný domov s jednoduchým dreveným obkladom je stále trendy
Moderný domov s jednoduchým dreveným obkladom je stále trendy (Foto: tatranskyprofilpredaj.sk)

Teplota a vlhkosť vzduchu

Tá by mala pri tomto spôsobe obloženia interiéru rozhodovať. Samozrejme, že v interiéri sú podmienky na tento typ obkladu najideálnejšie, no môže sa nájsť aj záujemca, ktorý si vie drevený obklad predstaviť na fasáde domu, tu sa ale postupuje inak.

Drevený obklad do interiéru s týmito vlastnosťami vás presvedčí o tom, že ste si zvolili najlepšiu kvalitu. Teplota a vlhkosť sú tu stabilnejšie, vďaka čomu nedochádza k zmenám v základných parametroch tohto materiálu. Vnútorný obklad nie je vystavený poveternostným vplyvom v podobe slnka, dažďa a mrazu. Preto sa nemusia vyberať ani drevo s veľkou hrúbkou.

Nároky na najvyššiu kvalitu

Môžete si teda voliť v rôznych šírkach a vhodne ich na stenu aplikovať a skombinovať s celým dizajnom interiéru. Vnútorné obkladové materiály z dreva sa vyrábajú v drvivej väčšine zo smreku, u ktorého je zároveň výhodou nižšia obstarávacia cena. Nároky na najvyššiu kvalitu potom spĺňa tento materiál do detailu, pretože je dôkladne vysušený a následne aj obrúsený do požadovaných hodnôt. Toto všetko môžete získať s výhodnou kúpou tatranského profilu.

Ten je vhodný na obloženie stropu a stien. Pôsobí útulne a príjemne, ľahko sa udržiava v čistote a vydrží vám niekoľko rokov. Ak ho raz vyskúšate, nič iné si vo svojom interiéri nebudete priať.

Text: PR