Návrat k prírode – prvok, ktorý definuje moderné bývanie

Tendencie návratu k prírode môžeme vo svete pozorovať v rôznych podobách. Tento trend sa ale týka aj svetu bývania a bytového dizajnu. Nechajte sa ním inšpirovať aj vy.

Návrat k prírode – prvok, ktorý definuje moderné bývanie
Návrat k prírode – prvok, ktorý definuje moderné bývanie (Foto: profirol.sk)

Farby a materiál
Zemité farby sú nepochybne ok, ale moderné trendy velia nahradiť ich niečim viac sebaistým. Trend smerujúci k prispôsobovaniu si interiéru je celkom zrejmý a pochopiteľný a v týchto intenciách predpokladáme návrat k vzorovaným podlahovým krytinám, kobercom, ale aj dlaždiciam. Podobne tak sa čaká návrat silne individualistických riešení a používanie odvážnejších svetlých farieb. Z materiálov hrá prím drevo v najrôznejších farbách a podobách.

Hlavne veľa prirodzeného svetla
Ľudia aj v našich končinách začínajú čoraz viac inklinovať k ekologickejším riešeniam a uvedomujú si, že bezbrehý konzum nie je to pravé orechové. Tento myšlienkový trend nás vracia späť do prírody a k uvedomeniu si, že aj ľudstvo je jej súčasťou. Ako sa tento moment premieta v interiéroch? Predovšetkým tým, že sú maximálne presvetlené prirodzeným svetlom. Najmä v rodinných domoch sú na vzostupe veľké okná, ktoré tvoria minimálnu bariéru medzi indoor priestorom a svetom vonku. Regulovať svetlo v miestnosti potom pomôžu nové screnové rolety.

Posedenie na záhrade ošetrené pergolou
Návrat k prírode môže byť vyjadrený aj tým, ako využijeme priestor našich záhrad. Veľmi trendové sú vonkajšie posedenia-štýlové miesta, ideálne na záhradné párty a stretávky s priateľmi. Môžu byť otvorené, no v prípade zhoršeného počasia je vždy lepšie, ak máte priestor čím zakryť. Aj preto sa vám hodí široká ponuka pergol, z ktorej si môžete vybrať práve takú, ktorá sa hodí do vášho exteriéru. Pergoly sú pevné, navyše sa dajú vysúvať a zasúvať, takže sú aj veľmi variabilne použiteľné.

Text: PR