Nový dom v zahraničí

Snom asi každého druhého človeka je vlastniť kúsok oázy a pokoja niekde v zahraničí. Na mieste kde je všetko tak trochu iné a kde sú zvyky nepoznaným územím. Mať dom vo vysnívanej krajine medzi dobrými ľudmi a na mieste kde sa splnia všetky vaše sny.

Nový dom v zahraničí
Nový dom v zahraničí (Foto: unsplash.com)

Predstavte si, že vždy ako sa na Slovensku chystá príroda uľahnúť do zimného odpočinku, keď všetko začína byť studené, chladné a šedé vy s rodinou alebo vašimi blízkymi odcestujte niekam k moru, napríklad objavovať krásne Chorvátsko, Egypt alebo zaletieť si až do Južnej Ameriky. Do novej krajiny kde vlastníte svoj vlastný kúsok pôdy, steny, teplú vodu a strechu nad hlavou. Tak to je pre mnohých predstava dokonalého života.

Jedna vec si je dom / apartmán prenajímať no druhá omnoho príjemnejšia predstava je možnosť dom vlastniť a chodiť na ako dlho chcete do svojho. Samozrejme, dnešný životný štýl to nedovoľuje každému. Máme deti, zamestnanie a povinnosti, no je medzi nami niekoľko šťastlivcov ktorím sa podarilo uvedené skĺbiť a dokážu aj polku roka presedieť na druhej strane planéty.

Zárobok na diaľku

Ďalšou krásnou výhodou takejto nehnuteľnosti je aj možnosť prenajímania a teda vrátenia vložených nákladov. Mnoho online spoločností dnes ponúka možnosť prenajať váš dom či chatu na určitú dobu iným záujemcom a práve toto je možnosť ako využiť váš dom v zahraničí aj počas času kedy tam nieste a dokonca na tom môžete aj krásne zarobiť.

Údržba a povinnosti

Nieje to avšak úplne také ľahké, je dôležité myslieť na miestne zákony a požiadavky na nehnuteľnosti, myslieť na údržbu domu. Čo ak nehnuteľnosť vytopí a vy potrebujete narýchlo opraviť vzniknuté škody, môže vypadnúť elektrina a vy potrebujete zapojiť elektrocentrály aby klientom nabehla elektrina. Na toto je najlepšie mať zodpovednú osobu v krajine ktorej viete zveriť kľúče a ktorá vám za dohodnutých podmienok drobné nedostatky opraví aj v čase keď tam nieste.

Text:PR