Postavte si krásny dom z dreva

Drevo neponúka kvalitu len pri výrobe nábytku, obkladov či dekorácií. Drevo je kvalitný stavebný materiál. Je vhodné na stavbu domov ale aj väčších stavieb. Viac o výhodách využitia dreva sa ale dozviete v nasledujúcom článku.

Postavte si krásny dom z dreva
Postavte si krásny dom z dreva (Foto: wittner-haus.sk)

Drevostavby sú trendom

Drevo izoluje chlad a udržiava vo vnútri stavby teplo. Okrem toho výborne reguluje vlhkosť. Vo vnútri domu je vždy príjemne. V súvislosti s drevostavbou najčastejšie vzniká jedna obava — bude odolná voči požiaru? Z praxe moderných drevostavieb vieme, že táto obava nie je opodstatnená. Moderné drevostavby neznamenajú zvýšené riziko požiaru oproti murovaným domom.

Výhody drevostavieb

Drevostavby majú oproti murovaným domom viacero výhod:

  • energetická efektivita vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam dreva,
  • úspora času na výstavbu oproti murovanému domu,
  • cenová výhoda (vďaka úspore času),
  • možnosť stavby v každom ročnom období,
  • lepšie využitie pozemku — vyššia úžitková plocha domu, ktorú prinášajú užšie obvodové múry aj priečky,
  • nižší hluk vo vnútri drevostavby,
  • vysoká pevnosť drevostavby.

Čarovné drevodomy

Bývanie v drevodome má svoje čaro. Prírodný materiál, akým je drevo, vám pri stavbe drevodomu prinesie okrem nezameniteľnej vône a vzhľadu aj ďalšie pozitívne vlastnosti. Prvou je trvanlivosť. Stavba z dreva vydrží podľa kvality vybraného materiálu 60 až 100 rokov. Druhou vlastnosťou je jeho zdravotná nezávadnosť. Ak myslíte ekologicky, iste vás zaujme aj jeho šetrnosť k životnému prostrediu. Výstavba drevodomu tiež nezaťažuje okolie. Bývanie v drevodome navyše prináša úsporu na celkových nákladoch za energie. Drevo totiž výborne udržiava stabilnú vnútornú klímu. Aby ste naplno využili všetky vlastnosti drevodomu, odporúča sa jeho časté vetranie.

Text:PR