Prečo sa oplatí investovať do zábradlia na balkóne?

Ako si vybrať zábradlie na balkón? Túto otázku si položí množstvo ľudí, ktorí stavajú alebo rekonštruujú dom či byt. Nie je dobré pozerať len na estetickú stránku, no dôležitá je hlavne funkčnosť a životnosť. V článku nájdete všetky potrebné informácie, ako vyberať zábradlie na balkón a prečo sa doň oplatí investovať?

Prečo sa oplatí investovať do zábradlia na balkóne? (Foto: unsplash.com)

Bezpečnosť

Zábradlie sa dáva na balkón hlavne kvôli bezpečnosti. Chráni nie len vás, ale aj vaše deti či domácich miláčikov. A ak ste rodičmi, tak asi viete, aká je nebezpečná kombinácia balkónu a menších detí. Kľúčová je dobrá kvalita zábradlia a aj samotného osadenia. Kvôli tomuto je dobré priplatiť si za samotné zábradlie aj za inštaláciu. Pri malých deťoch si dávajte pozor hlavne na to, aby zábradlie nemalo žiadne otvorené časti, cez ktoré by mohli prestrčiť hlavu alebo preliezť.

Priestor navyše

Staré alebo nesprávne zvolené zábradlie vás môže oberať o priestor. Aj keď sa to niekedy nezdá. Dôvodom je, že pri starých zábradliach sa nechával veľký priestor z vonkajšej strany balkóna (niekedy až 15 centimetrov). Moderné zábradlie je už namontované bodovo do úplného okraja balkóna. Bez ohľadu kde hľadáte, nezabúdajte na zľavové kódy a akcie zo stránok www.zlavove-kody.sk, vďaka čomu je každý nákup online ešte výhodnejší.

Ako vybrať zábradlie

Dôležitý je hlavne materiál zábradlia. Ten sa postará o luxusný dizajn, bezpečnosť, jednoduchú údržbu a aj dlhú životnosť. V súčasnosti ľudia najčastejšie siahajú po nerezových zábradliach, pretože je nenáročné a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Veľmi obľúbená je tiež kombinácia so sklenou výplňou. Tu sa treba starať o čistotu skla. Cena nerezového zábradlia je približne 100 € na meter. Zvážte aj to, čo plánujete na balkón umiestniť, ako napríklad sedenie, klimatizácia a iné.