Priemyselné ohrievače pre príjemne vykúrené veľkoplošné priestory

Najväčšie starosti s vykurovaním počas silných mrazov majú majitelia veľkých hál, skladových priestorov, výrobných závodov, dielní, stanov a iných veľkoplošných priestorov. Tento problém vyriešia priemyselné ohrievače poháňané rôznymi zdrojmi energie.

Priemyselné ohrievače pre príjemne vykúrené veľkoplošné priestory
Priemyselné ohrievače pre príjemne vykúrené veľkoplošné priestory (zdroj: unsplash.com)

Mobilné priemyselné ohrievače hrajú prím

Z praktického hľadiska sú najlepšou voľbou mobilné ohrievacie telesá, ktoré nie je potrebné inštalovať. S ich pomocou vykúrite rýchlo akýkoľvek veľkoplošný priestor. Poskytujú vysoký výkon a ich mobilita umožňuje premiestnenie ohrievača podľa vašich potrieb. Najdôležitejšími parametrami pre výber priemyselného ohrievača sú výkon, prietok vzduchu a funkcie termostatu.

Termostat oceníte pri teplotných výkyvoch. Nastavíte požadovanú teplotu a pri jej dosiahnutí sa ohrievač sám vypne. Ušetríte tak na energiách a zároveň zvýšite bezpečnosť.
Prietok vzduchu sa udáva v metroch kubických za hodinu. Tento údaj vyjadruje objem vzduchu, ktorý prejde ohrievačom za daný čas a veľa vám napovie o efektívnosti vyhrievania.
Výkon priemyselného ohrievača je potrebné prispôsobiť zdroju energie, a to predovšetkým u elektricky poháňaných ohrievačoch.

Priemyselné ohrievače pre príjemne vykúrené veľkoplošné priestory
Priemyselné ohrievače pre príjemne vykúrené veľkoplošné priestory (zdroj: pexels.com)

Zdroj poháňania ohrievača určuje výšku nákladov

Priemyselné ohrievače sa delia na elektrické, plynové, naftové a infračervené.

Naftové priemyselné ohrievače

Ohrievače poháňané naftou sú najlacnejším variantom, ktorý vám značne ušetrí výdavky na vykurovanie. Okrem nafty sa na ich poháňanie využívajú vykurovacie oleje. Tieto ohrievače sú bezpečné, majú dobrý výkon a tichú prevádzku. Dajú sa však používať len vo veľkých priestoroch, najmä skladoch alebo stavbách pri vysušovaní a temperovaní.

Plynové priemyselné ohrievače

U plynových ohrievačoch na jednej strane ušetríte pri ich kúpe a na druhej vás vyjde drahšie samotná prevádzka. Cena plynu síce nie je vysoká, ale tieto ohrievače majú enormnú spotrebu. Plynové priemyselné ohrievače sú poháňané propán-butánom v tlakových nádobách. Ich rozmer nie je veľký, napriek tomu nie je premiestňovanie ohrievača komfortné kvôli plynovej nádobe. Plynové ohrievače sú vhodné na vykurovanie do dielní, skladov alebo poľnohospodárskych budov.

Elektrické priemyselné ohrievače

Elektrické ohrievače majú výhodu nízkej hmotnosti a možnosti vysokej mobility. Zároveň sa dajú používať v priestoroch, ktoré nemajú možnosť odvetrávania. Ich prevádzka je bez zápachu či dymu. Zapájajú sa priamo do elektrickej siete, takže sa dajú použiť prakticky kdekoľvek. Elektrické ohrievače sú skoro vždy zabezpečené termostatom a reguláciou vykurovania. Ich nevýhodou je nižší výkon. Dajú sa využívať v obchodoch, domoch a pivniciach.

Infračervené priemyselné ohrievače

Infračervené ohrievače predstavujú najefektívnejší spôsob vykurovania veľkých priestorov. Ohrievajú vzduch rovnomerne, veľmi rýchlo a sú funkčné prakticky ihneď po zapnutí. Ich prevádzka je ekologická a neškodí zdraviu, pretože sa pri kúrení nevíri prach. Zároveň sú infračervené ohrievače veľmi tiché. Môžete ich využiť v halách, na stavbách, v dielňach alebo v skladoch.

Zdroj Informácii: sk.wikipedia.org, www.profesionalni-topidla.cz