Zariaďovanie kúpeľne – do čoho by ste mali investovať a čo by v nej nemalo chýbať?

Nech zariaďujete akúkoľvek miestnosť v dome, je dôležité, aby ste si dali na tom záležať. Či už je to kúpa kvalitného nábytku, pekné záclony, obklady alebo farby na stenách. Pri všetkom by ste sa mali zamyslieť, či sa to do interiéru hodí a zároveň je to praktické. Dnes vám povieme niečo viac o zariaďovaní kúpeľne.

Zariaďovanie kúpeľne – do čoho by ste mali investovať a čo by v nej nemalo chýbať? (Foto: unsplash.com)

Vytvorte si plán

Keď sa idete pustiť do zariaďovania alebo rekonštrukcie kúpeľne, tak si už na začiatku skúste navrhnúť svoju vlastnú predstavu o výsledku. Zaznamenajte si aj najmenšie detaily, doplnky a materiály. Zároveň musíte brať do úvahy, že nie vždy sa vám táto predstava naplní presne do bodky a nakoniec sa vám tam možno nebudú hodiť tie úchytky alebo tapety, ktoré ste si tam vybrali.

Ďalším dôvodom, prečo je plán dôležitý, je vytvorenie a stanovenie si požiadaviek. Chcete do kúpeľne vaňu alebo sprchu? Preferujete, keď je v kúpeľni aj záchod alebo ho chcete oddelene? Keď si stanovíte plán, tak sa pri ňom už priamo rozhodnete, namiesto toho, aby ste sa rozhodovali pri nákupe.

Zariaďovanie kúpeľne – do čoho by ste mali investovať a čo by v nej nemalo chýbať? (Foto: unsplash.com)

Výber nábytku, doplnkov a spôsobu osvetlenia

Do čoho by ste v kúpeľni mali investovať? V prvom rade závisí od vášho rozpočtu, podľa toho budete vedieť, do čoho si môžete dovoliť investovať a koľko. Zamyslite sa nad tým, čo budete používať najviac. Jednoznačne sú to kohútiky, úchytky, obklady a samotné vybavenie kúpeľne – vaňa alebo sprcha, umývadlá a prípadne aj záchod. Na nich by ste nikdy nemali šetriť, inak by ste museli rekonštruovať kúpeľňu skôr, než by ste chceli.

Naopak, sú veci, pri ktorých sa dá ušetriť. Sú to napríklad zrkadlá. Kúpite si lacné zrkadlo a svojpomocne si ho viete upraviť podľa svojich predstáv, ak s ním nebudete úplne spokojní. Ďalej sú to dekorácie – umelé kvety, dávkovač mydla a držiak na kefky, rôzne úložné priestory alebo poličky.