Stôl ako nenápadný pomocník každej kaviarničky

Na čo váš zrak padne ako prvý, keď vstúpite do kaviarne? Určite vás ohúri množstvo vecí, harmónia farieb, doplnkov, ale i s ničím nezameniteľná vôňa kávy. Dali ste si záležať na tom, aby vaša kaviareň pôsobila útulným dojmom? Bez moderného zariadenia do kaviarne to nepôjde.

Stôl ako nenápadný pomocník každej kaviarničky

Nábytok v kaviarni musí očariť rovnako ako káva

Keď hosť vstúpi do kaviarne, očakáva, že si nápoj vychutná na vyššej úrovni ako doma alebo sa aspoň trochu zbaví stereotypu. Aby sa to však skutočne stalo, to už závisí od vkusu majiteľa kaviarne. Zaiste je skvelé cítiť sa vo vlastnej prevádzke dobre, no podstatné je, ako ju prijme sám hosť. Vždy je preto lepšie prispôsobiť sa vkusu väčšiny a zladiť k nemu v kaviarni všetko zariadenie a doplnky. Či ide o barový stôl, stoličky, kaviarenské stoličky alebo stoly, myslite nielen na estetiku nábytku, ale aj jeho funkčnosť, v dobrej kaviarni to ide v ruka v ruke. Stolička, z ktorej neviete pre moderný dizajn spustiť oči, nemusí ani zďaleka spĺňať zákazníkove požiadavky na komfort.

Kaviareň s dobre premysleným zariadením

Nábytok do kaviarne veľmi často predstavujú mäkké čalúnené kreslá, ktoré hosťa po náročných dňoch objímu ako starostlivá matka. No niekto si nepríde do vašej prevádzky oddýchnuť ani si v nej nedohodne svoje prvé rande, jednoducho príde nasať typickú kaviarenskú atmosféru a akýsi ruch, ktorý ho povzbudí pri riešení dôležitých pracovných projektov. Chodia aj do vašej kaviarne takíto pozorovatelia? Verte, že aj ich si získate, ak bude zariadenie v kaviarni navzájom dobre zladené. Nielen štýlovo. Vaša kaviareň potrebuje stoly, na ktoré sa dajú pohodlne oprieť ruky z vybraného typu stoličky, napr. keď niekto pracuje pri počítači, a ktoré sú odolné a ľahko udržiavateľné, aj keď na ne detskí hostia stýkrát vylejú nejaký nápoj. Dôležité je tiež vybrať si také stoly do kaviarne, pod ktoré sa stoličky dajú dobre zasunúť, aby sa v priestore dalo dobre pohybovať, aj keď máte práve plno.

Hľadáme vhodné stoly do kaviarne

Aj keby ste mali ten najvyhranenejší štýl, klasické drevené stoly do kaviarne budú určite medzi prvými, ktoré v ponuke zariadenia do kaviarne preskúmate. Masívne alebo na útlych kovových nožičkách, oblé alebo hranaté, väčšie či menšie, všetko závisí od veľkosti a charakteru vašej prevádzky. Stoly do kaviarne zoženiete ako komplety, ale si ich viete aj sami vyskladať z ponuky stolových nôhdosiek. Ak máte problém s výberom vhodného nábytku do kaviarne, obráťte sa na skúsených odborníkov.

Text a foto: PR