Trendy v záhradníctve na rok 2022 – čím môžete svoju záhradu skrášliť?

Móda, interiérový dizajn, autá či jedlo – vo všetkých týchto oblastiach sa každoročne menia aktuálne trendy. Rovnako je to aj pri záhradách. Záhrada by mala byť v prvom rade funkčná, no zakomponovať môžete aj také prvky, ktoré sú aktuálne trendy. Vďaka tomu dostanete príležitosť vyskúšať nové veci. Aké sú trendy na rok 2022 v záhradníctve?

Trendy v záhradníctve na rok 2022 – čím môžete svoju záhradu skrášliť? (Foto: unsplash.com)

Prírodné materiály a udržateľnosť

Už to nie je ako kedysi, keď boli v záhradách prvky rôznych materiálov a dizajnov. V roku 2022 bude trendom keramika, drevo, prírodná textília, kameň a ďalšie praktické, no zároveň estetické materiály. Súvisia s tým aj tlmené farby. Vďaka tomu bude interiér a exteriér lepšie prepojený, čo je dôležitý faktor moderného bývania.

Farba kvetov

Akcenty v záhrade už nebudú tvoriť doplnky, ale výrazné farby kvetov. Vnesie to energiu do celého priestoru. Ideálna je kombinácia odtieňov ružovej, modrej a svetlooranžovej. Pri letných druhoch sa môžete zamerať na červenú a žltú. S farbami to ale netreba preháňať – výrazné druhy kvetov skombinujte s nekvitnúcimi rastlinami.

Rôzne typy kameňov

Pevné záhradné chodníky sú už trendom minulých rokov. V roku 2022 sú trendy prírodné materiály – štrk, štiepka a väčšie kamene. Sú totiž praktickejšie, jednoduchšie sa udržiavajú, čistia a cenovo sú dostupnejšie. Rýchla je aj výroba takéhoto chodníka. Dlažba v záhradách blokuje odvodnenie a rýchlejšie sa zničí.