V zastrešenom bazéne za každého počasia

Aj vy si môžete užívať pohodu vo vlastnom bazéne. Málokto sa rád v čase letných horúčav tlačí v preplnených bazénoch na kúpaliskách a radšej zainvestuje do záhradného bazéna so zastrešením, v ktorom sa dá oddychovať, či vonku svieti slnko, alebo prší.

V zastrešenom bazéne za každého počasia
V zastrešenom bazéne za každého počasia (Foto: bigstockphoto.com)

S bazénovým zastrešením ušetríte

Bazén v záhrade je dnes snom mnohých rodín. Voda osvieži najmä v čase letných horúčav a užívajú si ju nielen deti, ale i dospelí. Časom sa však vynorí problém – voda sa rýchlo znečistí a bazén treba často vysávať a sypať doň chémiu. Komu sa nechce pred kúpaním hodinu tráviť len čistením vody, mal by si zaobstarať zastrešenie bazéna. Na trhu je množstvo druhov a niektoré vyzerajú skutočne luxusne. Pokiaľ máte záujem vodu iba ochrániť pred znečistením a udržať ju teplú, postačí vám nízke zastrešenie, ktorým bazén prikryjete. Či už sú to nánosy prachu, lístia, alebo iných ľahkých predmetov, s ktorými sa vietor ľahko zahrá, vďaka zastrešeniu voda v bazéne ostáva priezračne čistá, a tak nemusíte vo veľkom nakupovať bazénovú chémiu alebo sa celé hodiny venovať mechanickému čisteniu vody. Ostane vám viac času na relaxovanie vo vode, ktorá si pod zastrešením udržiava príjemnú teplotu aj v noci. Ak máte v rodine malé deti, isto oceníte, že sa ich nemusíte báť nechať vonku bez dozoru. Poznáte tie nešikovné pohyby a detskú zvedavosť. Stačí sekunda a malý bádateľ môže čľupnúť do vody. Toho sa vďaka bazénovému zastrešeniu už nikdy nemusíte báť. Bazén si odokryjete len vtedy, keď sa rozhodnete vykúpať. Vyššie druhy zastrešení vám umožnia kúpanie aj v nepriaznivom počasí.

Široké možnosti zastrešenia

Na trhu je množstvo druhov zastrešení. Sú staticky odolné voči poveternostným vplyvom a takisto odolávajú i nánosom snehu. Najčastejšie sa stretávame s klasickým oblúkovým prevedením bazénového zastrešenia z polykarbonátu, ktoré obsahuje aj bočné vstupy, so zastrešením v tvare kvapôčky alebo obdĺžnika. Niektoré bazénové zastrešenia vám svojou výškou umožňujú pohodlný pohyb okolo bazéna bez toho, aby ste sa museli krčiť. Výbavu zastrešenia a farbu krytiny si volíte sami, a tak môžete mať zastrešenie na mieru, aj čo sa týka jeho dizajnu. Tí najlepší predajcovia bazénových zastrešení pre vás vyrobia i zastrešenie atypického tvaru. Nízke druhy zastrešení nijako nezmenia štýl vašej záhrady, sú nenápadné a takisto sa s nimi ľahko manipuluje vďaka praktickým koľajničkám. Pokiaľ sa váš bazén nachádza v bezprostrednej blízkosti domu, zastrešenie sa dá k nemu napojiť a vyzerá to rovnako dobre.

Lov na záhradný bazén

Že vašu záhradu ešte stále nezdobí bazén? Zaiste je to len preto, že si neviete vybrať vhodný typ. Pri výrobe bazénov sa sledujú najmodernejšie trendy. Výrobcovia sa snažia o ochranu životného prostredia, no najmä to to, aby bol bazén bezpečný a výkonný. To, že popri tom všetkom ešte aj dobre vyzerá, je len čerešničkou na torte. Najčastejšie sa stretávame s bazénmi zapustenými do zeme, tzv. skimmerovými bazénmi rôznych tvarov vyrábanými z odolných kopolymérov. Charakterizuje ich dlhá životnosť a odolnosť voči chemikáliám či teplotám. Na betónové bazénové skelety alebo staršie druhy bazénov je veľmi vhodné potiahnuť fóliu, tak získate prakticky nový bazén. Fóliové bazény sú odolné voči UV žiareniu, chémii, ale i plesniam či mikroorganizmom a sú cenovo dostupné. Pokiaľ však máte záujem o výnimočný dizajn záhradného bazéna, odporúčame vám keramické bazény. Sklolaminátový skelet s keramickým jadrom nepresakuje a odoláva i slanej úprave vody. Keramický bazén nevyžaduje betónovú základovú dosku, a tak je jeho montáž cenovo dostupnejšia. Je veľmi odolný a oceníte napríklad protišmykovú úpravu schodov a dna bazéna.

Text: PR