Výška kuchynskej linky môže ovplyvniť váš vzťah k vareniu

Snom každej ženy je mať kuchyňu, s ktorou by sa pochválila hoci aj pred celým svetom. Kuchyňa je jednoducho „dielňa kúziel a mágie“ každej dámy, ktorá rada varí či pečie. Na to, aby sa v nej dobre cítila, potrebuje mať vhodne vytvorené podmienky, ako napríklad – dostatok priestoru okolo seba alebo aj na pracovnej doske. Ideálna výška kuchynskej linky je taká, aby čo najviac vyhovovala výške domácim, a teda – aby nemuseli mať príliš zohnutý krk pri varení, čo môže časom spôsobovať zdravotné ťažkosti. Priemerne používame pracovnú dosku vo výške medzi 80 – 90 cm a horné skrinky sú vo výške očí tak, aby bola poruke aj vrchná polica, bez potreby použitia rebríka.

Výška kuchynskej linky môže ovplyvniť váš vzťah k vareniu
Výška kuchynskej linky môže ovplyvniť váš vzťah k vareniu (Foto: PR)

Kupujeme nábytok do kuchyne

Moderné kuchynské linky sú vlastne nábytok. Občas sa zabúda na tú estetickú stránku kuchyne a využíva sa len tá praktická. Prihliadame možno skôr na kuchynských pomocníkov, spotrebiče či iné drobnosti, ktoré síce takisto spríjemnia prácu v kuchyni, ale na prvý pohľad „neudrú do očí“. Samozrejme, treba mať na poriadku aj kuchynských pomocníkov a z času na čas si urobiť radosť kúpou niečoho, čo je zaujímavé, krásne a praktické zároveň. Najskôr si však potrebujeme vybrať kuchynskú linku. Ak ešte nemáte konkrétnu predstavu, tak čítanie týchto riadkov je správne rozhodnutie. Moderné kuchynské linky sú vyrábané v rôznych dizajnoch, takže si vyberie naozaj každý. Rôzne vzory, farby aj štýly ulahodia predstavám každého. Keď vás to ťahá k prírodným vzorom, vyberiete si motívy dreva. Tí, čo majú radi eleganciu a lesk, si takisto prídu na svoje, keď sa rozhodnú pre lesklé moderné materiály. Prihliadajte pri výbere na to, aby vaša kuchyňa harmonizovala so zvyškom domácnosti. Takže ak máte modernú obývačku, napríklad spojenú s kuchyňou (ako je dnes už bežné), malo by to byť v jednom štýle, aby to nepôsobilo chaoticky a rozhádzane.

Skvelé rohové kuchyne

Rohová kuchynská linka vám ponúkne vytúžený priestor pre všetky vaše kuchynské srdcovky. Nič nie je lepšie ako využiť každý voľný priestor. To sú napríklad rohy. Môžete sem umiestniť aj umývadlo a získať tak dostatok priestoru pod ním na čistiace prostriedky alebo smetný kôš. Rohové môžu byť i horné skrinky. Prekvapí vás, koľko sa toho do nich zmestí. Dôležité je si poriadne premyslieť, čo sa kde bude nachádzať. Hlavne aby všetko bolo poruke. Aby bolo kam dať množstvo obľúbených šálok aj raňajkových misiek na müsli, aby sa pomestili hrnce rôznych veľkostí a tvarov, všetky plechy a panvice. Tie dámy, ktoré rady pečú, si potrebujú svoje pomôcky odložiť tiež na čestné miesto. Príbory, naberačky, dosky na krájanie a iní šikovní asistenti si zaslúžia množstvo zásuviek a „vlastné súkromie“. Aj vy sa budete s láskou vracať do vašej kuchyne, kde bude radosť variť.

Text:PR