Aké sú výhody priemyselných vysávačov?

Vo všeobecnosti platí, že priemyselné vysávače sú na rozdiel od tých domácich spravidla väčšie a hlučnejšie. To však kompenzuje množstvo výhod, ktoré so sebou prinášajú. Sú odolnejšie, majú vyšší výkon a je ich možné použiť všade tam, kde domáci vysávač svojimi funkciami jednoducho nepostačuje.

Aké sú výhody priemyselných vysávačov?
Aké sú výhody priemyselných vysávačov? (zdroj: komerčný článok)

Priemyselné vysávače je možné rozdeliť do viacerých kategórií. Spravidla sa líšia svojou konštrukciou, účelom a miestom použitia. Či už priemyselný vysávač vlastníte alebo zatiaľ len premýšľate nad jeho kúpou, prinášame vám prehľad o najväčších výhodách tohto unikátneho produktu.

Široké použitie

Použitie priemyselných vysávačov je možné v garážach, v dielňach a na stavbách. Taktiež je vhodný do exteriéru, napríklad na vysávanie auta alebo ako odsávacie zariadenie s napojením na elektronáradie.

Priemyselné vysávače nájdu uplatnenie aj v komerčných objektoch pre vysávanie podláh či, dokonca, vo firemných objektoch na odstraňovanie nečistôt, vznikajúcich počas výroby. Najčastejšie sa však s priemyselnými vysávačmi stretnete vo výrobnom procese.

Jedinečný pohyb a stabilita

Pojazdové kolesá týchto vysávačov umožňujú manipuláciu aj v členitom teréne. Vďaka brzde predných kolies je možné vysávač umiestniť na šikmé plochy a na miesta, odkiaľ by za iných okolností mohol spadnúť. Či už pracujete s týmto produktom na nerovnej, mokrej alebo členitej ploche, vďaka pohybu, stabilite a brzdovému zariadeniu, si poradíte za každých okolností!

Nenáročná výmena filtra

Priemyselné vysávače sú vybavené špeciálnym filtrom, ktorý je na rozdiel od domácich vysávačov, uložený mimo nádobu. To znamená, že v prípade výmeny alebo čistení filtra nie je potrebné demontovať motorovú časť.

Okrem iného, všetok prach ostáva v nádobe a vy sa s ním, vďaka tomu, nedostanete do kontaktu. Čo sa týka vyprázdňovania nádoby, nemusíte rozmýšľať nad tým, kam odložiť filter. Práve ten ostáva v motorovej časti.

Šikovná konštrukcia a ochrana motora

Vo všeobecnosti platí, že priemyselné vysávače disponujú unikátnou variabilitou. Obsahujú premyslený systém pre odkladanie a uchytenie bežného príslušenstva. Dá sa povedať, že všetko máte, takpovediac, po ruke. Chladiče spĺňajú praktickú stránku aj vďaka tejto vychytávke. Kompletný prístroj zaberá tak menej miesta a všetky súčasti sú vždy k dispozícii.

Čo sa týka motora, vzduch, ktorý nasáva, preniká cez ochranný filter. Ako sme si už spomínali, filter je vyberateľný a je možné ho jednoducho očistiť, bez prítomnosti nepríjemného prachu. Na základe prostredia môžete používať jeho rôzne stupne účinnosti.

Rozmanité využitie

Niektoré druhy priemyselných vysávačov môžete taktiež využiť na vysávanie kvapalín, pevných a prašných látok súčasne. Čo sa týka tých najvýkonnejších druhov, tie dokážu, dokonca, triediť a zbierať kovové triesky.

Tiež slúžia na odsávanie a inertizáciu výbušného horľavého prachu. Vo všeobecností platí, že priemyselné vysávače sú výkonnými nástrojmi na zvýšenie účinnosti celého výrobného procesu. Samozrejme, týmto spôsobom sa zlepšuje aj celková bezpečnosť a ochrana zdravia pracovníkov.

Sáčkové alebo bezsáčkové vysávače?

Niektoré druhy priemyselných vysávačov je možné použiť ako bezvreckové. Tieto typy sú vo väčšine prípadov vybavené kvalitným filtrom, ktorý zabráni prieniku povysávaného prachu. Takýmto spôsobom nepoškodí motor produktu a zaručí vám tak dlhú životnosť. Za najlepšie vysávače sa považujú tie dvojfiltrové.

V každom prípade, odporúčame vám použiť sáčok. Najmä počas vysávania prachu a pri typoch, ktoré nie sú vybavené skladaným filtrom. Taktiež je výhodnejšie používať fliesové sáčky ako papierové, ktoré sa rýchlejšie zanesú a kvôli tomu ich je potrebné častejšie meniť.

Komerčný článok