Chcete mať svoje auto pod kontrolou vždy a všade?

Sledovanie auta nemusí byť tak nereálne a dramatické, ako to poznáme z akčných amerických filmov. Skutočnosť je oveľa jednoduchšia – auto môžete z pohodlia vášho domova sledovať aj vy. Samozrejme, ide tu o sledovanie vášho auta v prípade, že sa chcete vyhnúť jeho odcudzeniu alebo prevádzkujete vozový park. Ako je to vôbec možné?

Chcete mať svoje auto pod kontrolou vždy a všade?
Chcete mať svoje auto pod kontrolou vždy a všade? (Foto: pixabay.com)

Sledujte svoje auto vďaka systému GPS

Moderné technológie nám dnes umožňujú robiť veci, ktoré sa nám pred pár rokmi zdali byť úplne nemožné. Realitou však je, že vaše auto môžete mať pod kontrolou aj vtedy, keď v ňom práve nesedíte. Za všetkým stojí GPS lokátor. Ide o zariadenie, ktoré obsahuje GPS modul a dátový modem. Čo to vlastne je?

GPS modul je zariadenie, ktoré dokáže určovať polohu podľa navigačných satelitov. Prostredníctvom modemu sa nazbierané dáta odosielajú do online systému, ktorý ich ďalej spracuje. Vďaka tomu viete, kde sa vaše auto v reálnom čase nachádza a môžete ho sledovať na mape. Samozrejmosťou je zaznamenávanie údajov o rýchlosti a smere pohybu vozidla.

GPS lokátor sa postará o zbieranie a odosielanie všetkých dát do online serveru. Čo sa s nimi ale deje potom? Výstupom monitoringu je prehľadný záznam o histórii pohybu auta, o spotrebe paliva, účelu a spôsobe jazdy, ktoré sú automaticky spracované do praktickej (a nevyhnutnej) knihy jázd. GPS sledovanie vozidla je preto dokonalým pomocníkom pre tých, ktorí spravujú vozový park alebo využívajú služobné autá.

Zníženie nákladov a zvýšenie ochrany

Jeho výhodou je zníženie nákladov na prevádzku. Prostriedky vynaložené na zakúpenie tohto systému sa vám vrátia v priebehu pár mesiacov. Vďaka nemu môžete totiž kontrolovať tzv. čierne jazdy a vyhodnotiť spotrebu paliva jednotlivých vodičov. Využívanie služobných áut na súkromné účely je najčastejšou príčinou, ktorá oberá prevádzkovateľov vozového parku o financie.

Systém sledovania vozidiel vám umožňuje mať všetky autá pod kontrolou kedykoľvek a kdekoľvek. Aplikácia funguje prostredníctvom internetu, preto do nej môžete vstúpiť z akéhokoľvek zariadenia, ktoré je naň pripojené.

GPS lokátor vaše auto nielen sleduje, ale aj ochraňuje. Softvér vám umožňuje vyhradiť oblasť, v ktorej smie auto jazdiť; ak ju prekročí, systém vás o tom okamžite informuje (napríklad prostredníctvom SMS správy). Ak dôjde k najhoršiemu a auto vám ukradnú, dokážete ho lokalizovať v priebehu pár sekúnd a v prípade potreby znehybniť.

Text:PR