Nudia vás už klasické vianočné stromčeky? Pozrite sa, čo teraz letí!

Vianočný stromček nemusí byť iba povinnou každoročnou jazdou. Ak sa opäť chystáte vytiahnuť z pivnice zaprášenú škatuľu s umelohmotným stromčekom spred dvadsiatich rokov, zabudnite na to. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako dodať svojej domácnosti aj na Vianoce šmrnc!

Nudia vás už klasické vianočné stromčeky? Pozrite sa, čo teraz letí!
(zdroj: unsplash.com)

Buďte originálni – a ušetrite

V jednoduchosti je krása. Tak prečo nevymeniť strom v plnej veľkosti za aranžmán s použitím veľkých konárov zozbieraných vonku? Takúto dekoráciu môžete vyrobiť jednoduchým postavením vetvičiek do pevnej vázy, najlepšie niečím zaťaženej, aby sa neprevrátila. Navrch môžete napríklad pridať vrstvu soli do umývačky riadu, aby ste vytvorili zasnežený efekt. Potom vetvičky jednoducho ozdobte ako klasický vianočný stromček. Takýto stromček je vhodný najmä do malých priestorov, ak máte jednoizbový byt alebo garsónku. Máte doma mačku alebo iné domáce zvieratko, ktoré nie je s vianočným stromčekom veľmi stotožnené? Veľmi jednoduché je napríklad zložiť obraz zo steny a namiesto neho vyvesiť plagát so stromčekom, prípadne jeho grafickú siluetu. Opäť originálny a praktický nápad pre malé obývačky.

Stromček z kníh

Vianočný stromček môžete aj zavesiť. Nebojte sa, nemyslíme zo stropu, stačí siahnuť po jednoduchom závesnom dizajne. Postačí háčik na obraz, konáriky, špagát a svetielka. Ak sa vám to zdá málo a chcete pridať trocha lesku navyše, skúste privesiť aj pár mini guličiek alebo použite jednoduché drevené štipce na vystavenie vianočných pohľadníc na konáre. Po Vianociach sa dá takýto stromček jednoducho zrolovať do tuby, a tak zaberie aj minimálny úložný priestor. Ak ste knihomoľ, vytvorte z kníh pomyselnú výstavu, ktorá vyplní prázdny priestor na stene nad konzolovým stolíkom alebo komodou s alternatívnym nápadom na vianočný stromček. Konkrétne použite stránky starých kníh, niekoľko ručne písaných poznámok alebo výber pohľadníc, umiestnite ich na stene a vytvorte z nich aranžmán v tvare stromu. Potom stačí pridať svetielka a akúkoľvek vianočnú ozdobu.

Malé a milé, alebo zo železa?

Zabudnite na gigantické stromčeky z amerických filmov. Tie sa hodia tak akurát do supermarketov. Veľký totiž neznamená krásny. Malé a štíhle stromčeky v rôznych prevedeniach sú trendy. Či už umelé alebo živé, myslite hlavne na praktickosť a funkčnosť. Ozdobiť ho môžete podľa svojej ľubovôle a navyše ušetríte na ozdobách, pretože na malý stromček ich potrebujete menej. Kovová konštrukcia namiesto stromčeka? Znie to možno hrôzostrašne, ale opäť závisí od uhla pohľadu. Ak bude mať vaša konštrukcia peknú a jednoduchú siluetu stromčeka a bude z ľahkého kovu, na ktorý navešiate všetko, vianočné, čo doma máte, kovový stromček bude originálny a elegantný. Vyrobené kúsky z ľahkého kovu je navyše veľmi jednoduché ozdobiť aj priečkami a kolíkmi, na ktoré už len zavesíte ozdoby. Chýba vám to najpodstatnejšie – niečo pod vianočný stromček? Čo tak urobiť radosť celej rodine a kúpiť napríklad kávovar Delonghi, ktorý sa postará o to, že odteraz bude u vás stále k dispozícii chutná a kvalitná káva. Pozrite si aj náš test kávovarov, kde sa o jednotlivých značkách dozviete viac. Pre všetky ostatné drobnosti aj iné darčeky si pozrite aj aliexpress v slovenčine.