Tipy na skrášlenie terasy a okrasnej záhrady

Prichádzajúce chladné ročné obdobia nám neumožňujú naplno sa realizovať v záhrade, či na terase. Ak ale chcete využiť pekné jesenné počasie na modernizáciu terasy a okrasnej záhrady, ponúkame vám zaujímavé tipy na skrášlenie terasy a okrasnej záhrady.

Tipy na skrášlenie terasy a okrasnej záhrady
Tipy na skrášlenie terasy a okrasnej záhrady (Foto: unsplash.com)

Nová dlažba na terasu

Opotrebovaná, popraskaná a zašlá terasová dlažba nevytvára tú pravú pohodu pod nohami, ktorú by mala vytvárať. Ak chcete modernizovať terasový priestor, začnite práve výmenou starej dlažby za novú terasovú dlažbu. Nová terasová dlažba by mala byť protišmyková, mrazuvzdorná, mala by mať nízku nasiakavosť a odolnosť voči lomu.

Uprednostňujte farebne neutrálne farby dlažby. Ľahko ju totiž skombinujete aj s farebným nábytkom (ak by ste si takýto nábytok vybrali, alebo taký nábytok máte).

Drevená masívna lavica

Okrem novej dlažby na terasu odporúčame vymeniť aj sedenie na terase. Klasické stoličky vymeňte za kvalitnú drevenú masívnu lavicu. Môžete k nej zladiť jednoduchý stôl z drevotriesky. Sedenie by však malo byť pevné.

Na drevenú masívnu lavicu stačí kúpiť exteriérové podsedáky a teraz na jeseň oceníte aj teplé deky.
Drevenú masívnu lavicu ale odporúčame na zimu schovávať do letnej kuchyne, či do pivnice. Nenechávajte ju vonku.

Svahové tvárnice

Okrasná záhrada je čerešničkou na torte každej záhrady. Problémom býva častokrát svahovitý terén, kde nie je možné dostatočne sa realizovať.

Ak uvažujete nad menšími zmenami v okrasnej záhrade a máte svahovitý terén, využite práve túto nevýhodu vo svoj prospech. Kúpte si pevné svahové tvárnice a skrášlite si breh okrasnej záhrady. Do jednotlivých svahových tvárnic si môžete na jar zasadiť rôzne kvety, alebo ich môžete využiť na vytvorenie bylinkovej záhrady.

Okrasnú záhradu si môžete skrášliť aj umiestnením rôznych nových keramických dekorácií do záhrady, novou konštrukciou na živý plot, alebo vytvorením pekného záhradného jazierka.

Text: PR